Darja Dmitrijeva in Tamara Mavsar sta zrežirali zmago Krima v Budimpešti. Foto: www.alesfevzer.com

Krimovke so v predmestju madžarske prestolnice dosegle peto zmago v tej sezoni in napredovale na četrto mesto v skupini B. Večji del tekme so vodile, pri vodstvu s 27:22 pa so močno popustile in tekmicam dovolile, da so se jim približale na 26:27. Gol odločitve za končnih 26:28 je po desetminutnem strelskem postu tik pred zadnjim piskom sirene dosegla Tamara Mavsar.

Šov Rusinje Dmitrijeve
Izbranke Dragana Adžića so v prvem polčasu ves čas vodile. Hitro so si priigrale tri gole prednosti (1:4, 4:7), nato pa sredi polčasa malce popustile in Ferencvarosu dovolile, da jih je v 17. minuti ujel (7:7). Nato je na sceno stopila Rusinja Darja Dmitrijeva, krimovke so dve minuti pozneje povedle za tri gole (10:7), najvišjo prednost v prvem polčasu pa so si priigrale v 25. minuti, ko je Črnogorka Itana Grbić zadela za vodstvo s 14:10.

Ljubljančanke so se na odmor odpravile z lepo prednostjo treh golov (14:17), potem ko so imele v prvi polovici tekme kar 81-odstotni met iz igre, vratarka Maja Vojnovič pa je zbrala sedem obramb.

Gostiteljice so se nevarno približale v končnici
V 37. minuti so po dveh golih Grbić povedle z 21:15 in trenerja Ferencvarosa prisilile, da je zahteval minuto odmora. A ta ni spremenila razmerja moči na igrišču, krimovke so v 42. minuti vodile s 24:18. Adžić je dve minuti pozneje – pri vodstvu 24:20 – svoje varovanke poklical na enominutni posvet, nato so si v 49. minuti priigrale lepo prednost petih golov (22:27).

Gostiteljice so se jim po izključitvi Nine Spreitzer v 55. minuti približale na dva gola (25:27). Po zapravljeni sedemmetrovki Jovanke Radičević in izključitvi Dmitrijeve so v 57. minuti vodile le za gol (26:27), v napeti končnici pa so krimovke le osvojile pomembni točki.

Pri ljubljanski ekipi sta bili proti lanskim finalistkam Lige prvakinj najučinkovitejši Dmitrijeva in Grbić, obe sta dosegli po devet golov, Maja Vojnovič pa je zbrala 16 obramb.