Edo Murić: Kar se letos dogaja, je neverjetno

Po prvem polčasu je bil izid 44:35, čeprav so gostitelji na začetku druge četrtine zaostajali s 17:22. Sledila sta delni izid 8:0 in višanje vodstva, največja razlika je bila 11 točk po trojki Matica Rebca ob izteku 19. minute (44:33). Hrvaški center Karlo Matković je do odmora dosegel kar 22 točk (15 v drugi četrtini) in dodal še pet skokov. Na koncu je zbral 28 točk (met iz igre: 13/15) in devet skokov.

Prednost Olimpije je v tretji četrtini začela kopneti, gostje so izenačili na 55:55 in povedli s 57:58. Pred zadnjo četrtino je bilo po delnem izidu 0:9 57:64. Francozi so nato hitro ušli na 57:70, 59:73 in 61:76. Olimpija do konca tekme bližje kot na -11 ni več prišla (68:79). Dobro minuto in pol pred koncem je bil zaostanek najvišji, kar 18 točk (70:88).

Pri Bourgu je bil najboljši strelec James Palmer Jr., ki je dosegel 22 točk, od tega 15 v prvem polčasu, ko je prispeval uvodnih osem točk za goste. Pierre Pelos jih je dodal 20, 14 v zadnji četrtini. Francozi so za dve točki metali 61-odstotno (27/44), skok pa so dobili s 43:35.

Trener Miro Alilović ni mogel računati na Alena Omića, Roka Radovića, Marka Jeremića in Amarja Alibegovića.

Ljubljančani so že pred tremi tedni ostali brez možnosti za uvrstitev v osmino finala, zbrali so le tri zmage. Edine gostujoče zmage so se veselili prav v Bourgu, 21. decembra so zmagali z 90:91. Doma so premagali Reyer Venezio in Ulm.

Izjava po tekmi

Miro Alilović, trener Cedevite Olimpije: "Z Bourgom smo se kosali tako rekoč 30 minut, zadnjih deset minut pa smo nekako razpadli. Igrali so predvsem fizično, z zelo agresivnimi branilci, kjer je nam primanjkovalo moči. Posledično so bili vsi odprti meti kratki. V zadnji četrtini smo bili zelo neorganizirani v napadu, izgubili smo nadzor in to je stvar, ki jo moramo izboljšati na treningih. Zdaj imamo čas, da se nekateri pozdravijo, da se spočijemo in da se maksimalno pripravimo na Ligo ABA."

Cedevita Olimpija Evropski pokal sklenila s 15. porazom

Evropski pokal, skupina A, 18., zadnji krog

CEDEVITA OLIMPIJA - JL BOURG
75:88 (17:20, 27:15, 13:29, 18:24)
1327; Matković 28 (22 v prvem polčasu; za dve: 12/14, trojke: 1/1) in 9 skokov, Murić 15, Rebec 9 in 6 podaj, Dragić 7, Adams in Ferrell po 6, Gnjidić 4; Palmer 22, Pelos 20 in 7 skokov, Kokila 11, Floyd 8 ...

JOVENTUT - LIETKABELIS 81:60

RATIOPHARM ULM - CLUJ NAPOCA 91:71

PROMETEJ - REYER VENEZIA 93:76

BURSASPOR - BRESCIA 86:76