Eddie Nketiah je bil razigran na stadionu Emirates. Foto: AP

Topničarji so "boxing day" na vrhu pričakali prvič po 15 letih. Na naslov prvaka čakajo vse od sezone 2003/04, ko so celotno sezono pod vodstvom Arsena Wengerja končali brez poraza. Tudi brez poškodovanega Gabriela Jesusa so dokazali, da jih ne bo lahko izriniti z vrha.

Benrahma natančen z bele točke
Arsenal je odločno začel tekmo in že v 5. minuti zatresel mrežo. Bukayo Saka je bil natančen po podaji Eddieja Nketiaha, a zadetek ni veljal zaradi prepovedanega položaja.

Said Benrahma je z bele točke matiral vratarja Arsenala Aarona Ramsdala. Foto: AP

V 27. minuti je Mihail Antonio lepo zaposlil Jarroda Bowna, ki je stekel proti kazenskemu prosoru, branilec William Saliba ga je spotaknil in sodnik Michael Oliver je pokazal na belo točko. Said Benrahma je z močnim strelom po sredini vrat zanesljivo zadel za vodstvo gostov.

Sodnik Oliver prehitro zapiskal najstrožjo kazen za topničarje
V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Aaron Cresswell v kazenskem prostoru blokiral strel Martina Ödegaarda. Oliver je takoj pokazal na najstrožjo kazen, saj naj bi šlo za igranje z roko. Ogledal si je posnetek ob stranski črti in razveljavil odločitev, saj je Cresswell žogo odbil z glavo.

Saka izenačil na začetku nadaljevanja
Topničarji so preobrat zrežirali na začetku drugega polčasa. Saka je z desetih metrov izenačil v 53. minuti, potem ko je Ödegaard želel streljati, a ni dobro zadel žoge,. Izkazalo se je, da je bila to idealna podaja. Gostje so zahtevali prepovedani položaj, a niso imeli prav, saj je bil branilec Vladimir Coufal najbližje vratom.

Spretni Nketiah postavil končni izid
Pet minut zatem je Granit Xhaka na levi strani kazenskega prostora našel Gabriela Martinellija, ki je z močnim strelom v bližnji kot ukanil Lukasza Fabianskega. Nkietah je odlično predstavo kronal v 69. minuti, ko je po novi podaji Ödegaarda preigral Thila Kehrerja in nato z desno nogo z diagonalnim strelom poslal žogo v malo mrežico.

Arteta posebej pohvalil Nketiaha
"Dokazali smo, da se znamo pobrati po zaostanku. Verjeli smo, da se bomo vrnili v drugem polčasu. Zaslužili smo si vse tri točke. Nketiaha sem moral objeti po koncu tekme, to je bila zunajserijska predstava. Vsak dan na treningu vidim, da je zares napredoval. Ima veliko samozavest in pred vrati se je odlično znašel," je žarel od zadovoljstva trener Arteta.

18-letni Stefan Bajčetić se je veselil prvega zadetka v angleškem prvenstvu. Foto: AP

Liverpool odnesel tri točke z Villa Parka
Aston Villa se je dobro upirala Liverpoolu, a na koncu je ostala brez točk (1:3). Redsi so povedli že v 5. minuti. Trent Alexander-Arnold je s polovice igrišče z zunanjim delom stopala mojstrsko podal v kazenski prostor, kjer je Andrew Robertson z desne strani podal pred vrata, Mohamed Salah pa je le še potisnil žogo v mrežo.

Gostitelji so bili nekajkrat blizu izenačenja, a niso bili spretni v zaključku akcij. Osem minut pred odmorom je Alexander-Arnold podal iz kota, branilcem Aston Ville žoge ni uspelo izbiti, Salah pa jo je podaljšal do Virgila van Dijka. Nizozemec jo je s šestih metrov poslal v malo mrežico. Sijajna poteza branilca, ki je zadel v slogu klasičnih napadalcev.

Watkins znova uspešen proti redsom
Po uri igre so gostitelji znižali. Douglas Luiz je z desne strani poslal natančen predložek v kazenski prostor, Ollie Watkins pa je z glavo zatresel mrežo. To je bil že njegov peti zadetek proti Liverpoolu.

Najstnik Bajčetić zadel prvič v Premier ligi
V 79. minuti je Jürgen Klopp opravil dve menjavi. Vstopila sta Joe Gomez in Stefan Bajčetić. 18-letni talent je z levo nogo dosegel prvi zadetek v Premier ligi, potem ko je Robinu Olsenu še uspelo odbiti strel Darwina Nuneza. Španec se je kalil v akademiji Celte v Vigu, njegov oče je Srb, mati pa prihaja iz Galicije.

Harry Kane je novi rekorder
Harry Kane je novi rekorder "Boxing daya". Danes je zadel že desetič na ta praznični dan. Foto: AP

Tottenham po zaostanku z 0:2 do točke
Na uvodni tekmi 17. kroga sta se Brentford in Tottenham razšla brez zmagovalca (2.2). Gostitelji so povedli v 15. minuti z golom Nemca Vitalyja Janelta, na 2:0 pa je v 54. minuti povišal Ivan Toney, z enajstimi goli tretji strelec lige.

Drugi strelec elitnega angleškega prvenstva Harry Kane je svoj 13. zadetek sezone prispeval v 65. minuti in tako zmanjšal zaostanek Tottenhama. Odlično je podal Clement Lenglet. To je bil že deseti zadetek sijajnega napadalca na "Boxing day", kar je nov rekord. Do zdaj si je mesto na vrhu delil z Robbiejem Fowlerjem. Končni izid je postavil Pierre-Emile Höjbjerg z osmih metrov v 71. minuti po podaji Dejana Kuluševskega z leve strani. Kane bi lahko v 84. minuti poskrbel za veliko vrnitev Tottenhama, a je stresel prečko.

Julen Lopetegui je uspešno debitiral na klopi Wolverhamptona. Foto: AP

Lopetegui debitiral z zmago na Goodison Parku
Everton je izgubil proti Wolverhamptonu z 1:2. Odločilni zadetek je dosegel branilec Rayan Ait Nouri v 95. minuti. Julen Lopetegui je sijajno debitiral na klop Volkov, ki so se okrepili pred nadaljevanjem sezone. 1. januarja se jim bo pridružil Matheus Cunha. 23-letni brazilski napadalec prihaja kot posojen igralec Atletica. Ob koncu sezone ga bodo odkupili za 40 milijonov evrov. Cuhna je za madridski klub odigral 54 tekem in dosegel sedem golov. Lani je z Brazilijo postal olimpijski prvak.