Mustafa Nukić (levo) je dosegel tretji in četrti ligaški zadetek v tej sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

V Stožicah so v 2. minuti povedle Domžale. Po podaji Senijada Ibričića iz kota in podaljšani žogi na bližnji vratnici je na oddaljeni vratnici ostal sam Sven Šoštarič Karič in v neposredni bližini vrat podstavil glavo za vodstvo gostov.

V 15. minuti je izenačil Mustafa Nukić, ki je prav tako zadel z glavo po predložku Almedina Ziljkića iz kota. Najvišje je skočil pet metrov od vrat, žoga pa se je v mrežo odbila od vratnice. Še kakšen gol Olimpije je preprečil dobro razpoloženi vratar Domžal Ajdin Mulalić, ki je že pred izenačenjem ustavil poskuse Tomislava Tomića, Nukića in Aldairja. Razmerje v strelih v okvir vrat v prvem polčasu je bilo 4:1 za gostitelje.

Tudi v drugem delu je imela več od igre Olimpija in v 86. minuti zadela še enkrat za tretjo zaporedno domačo zmago. Znova je bil strelec Nukić, ki je po preigravanju in podaji Aldairja z desne strani pred vrati atraktivno zadel s peto. V strelih v okvir vrat je bilo na koncu 10:2, domači pa so imeli 52 odstotkov časa žogo v svoji posesti. Že v 50. minuti je Šoštarič Karič s posredovanjem pred Aldairjem najbrž preprečil vodstvo domačih.

Olimpija brez Pavlovića in Elšnika

Olimpija je tudi 25. avgusta na preloženi tekmi 1. kroga porazila Domžale, tedaj so Ljubljančani v gosteh z zadetkoma Nukića in Aldairja zmagali z 2:0. Trener Olimpije Savo Milošević tokrat ni mogel računati na Michaela Pavlovića in Timija Maxa Elšnika, ki sta v prejšnjih dveh krogih prejela rdeči karton.

Ogrinec dvakratni strelec v Domžalah

Bravo se je po prvem porazu v sezoni proti Taboru v 8. krogu (0:2) v nedeljo hitro pobral z zmago na Bonifiki z 1:0. Vmes je v 1. krogu Pokala Pivovarna Union izločil še Gorico (0:2). V obeh tekmovanjih je tako v gosteh slavil tretjič zapored. Radomlje so doživele sedmi zaporedni ligaški poraz.

V uvodnih 20 minutah si ekipi nista priigrali obetavnih priložnosti, v 25. minuti pa so gostje povedli. Sandi Ogrinec se je po podaji Amarja Memića na robu kazenskega prostora lepo znašel in preigral Matea Mužeka ter s približno desetih metrov matiral Darka Marjanovića.

Radomljani so v 41. minuti le malce zagrozili, ko je z lobom poskusil Gedeon Guzina, toda žogo poslal na zgornji del mreže.

V 66. minuti je Ogrinec povišal vodstvo Brava na 2:0 z 11-metrovke, ki so jo sodniki dosodili po prekršku Luke Gučka.

Deset minut pozneje so Marka Božića le centimetri ločili od znižanja na 1:2. V končnici je Bravo, ki je prejel najmanj zadetkov v ligi (5), brez posebnih težav obdržal vodstvo, trener Dejan Grabić pa je dobil lepo darilo za 41. rojstni dan, ki ga je praznoval v torek.

Preostala tri srečanja bodo v četrtek, zvečer se bosta v Ljudskem vrtu v štajerskem derbiju pomerila Maribor in Celje.

Karničnik podaljšal pogodbo z Muro

Mura je podaljšala pogodbo z Žanom Karničnikom. Kot so sporočili iz kluba, bo 27-letni branilec po novem v črno-belem dresu igral do 30. junija 2024. Prejšnja pogodba bi se mu iztekla eno leto prej. Karničnik se je v Mursko Soboto iz druge ekipe Maribora preselil pred sezono 2017/18 in za Muro najprej igral v drugi ligi. Za državne prvake je do zdaj zbral 164 nastopov v vseh tekmovanjih in dosegel 16 zadetkov.