Izid je bil na začetku kar trikrat izenačen, po 4:4 pa so slovenske prvakinje vzletele in s petimi zaporednimi zadetki v 14. minuti povedle kar z 9:4. Največjo prednost so si zagotovile v 23. minuti, ko so z golom Jovanke Radičević povedle že s 13:6. Danke so se v zaključku polčasa malo približale, razlika ob polovici tekme pa je še vedno znašala plus štiri v korist gostiteljic (15:11).

Odločil delni niz 5:0
Danke so zaostanek v 40. minuti izničile in izenačile na 18:18. Izid je bil zadnjič poravnan v 50. minuti (21:21), nato pa je Odenseju uspel delni niz 5:0, v tem obdobju je Bo van Wetering dala dva gola (od svojih skupaj šestih) in tekma je bila odločena.

Trener prevzel odgovornost za poraz
"Čestitke gostujoči ekipi za odličen drugi polčas. Žal nismo zdržali ritma iz prvega polčasa, odgovora na obrambo 5:1 nismo imeli. Zahtevno tekmo smo pričakovali, odgovornost za razplet pa prevzemam nase. Prihodnji teden nas čaka povratno srečanje, na katerem verjamem, da bomo pokazali kakovostnejšo predstavo," je po dvoboju dejal strateg domačih Dragan Adžić.

Prvi polčas za učbenike
"Čestitke ekipi Odenseja. Po takšni tekmi težko zberem misli. Prvi polčas je bil za v učbenike, v drugem pa je na parket prišla povsem drugačna ekipa. Izgubile smo ritem v napadu, tekmicam podarile preveč žog, kar so Danke kaznovale s hitrimi protinapadi," pa je tekmo ocenila Nina Žabjek.

Rokometašice Krima bodo imele kmalu priložnost za maščevanje, saj za naslednjo tekmo v Ligi prvakinj odhajajo na gostovanje prav k Odenseju 11. decembra.