Tomasso Baldanzi je dve minuti po vstopu v igro poskrbel za presenečenje kroga v Serie A. Foto: EPA

Petar Stojanović je v ponedeljek vso tekmo sedel na klopi Empolija. Poškodovani Samir Handanović ni bil v postavi Interja, prvi vratar Andre Onana pa je posredoval zelo slabo pri edinem zadetku.

Škriniar izključen pet minut pred odmorom
Branilec Interja Škriniar je prvi rumeni karton prejel v 25. minuti, nato pa je pet minut pred odmorom napadalca Empolija Francesca Caputa zadel v obraz. Grobo posredovanje ni bilo namerno, vendar se je sodnik Antonio Rapuano takoj odločil za drugi rumeni karton.

Baldanzi zadel dve minuti po vstopu v igro
Inter je bil z deseterico brez pravih idej. Empoli je bil precej nevarnejši. V 64. minuti je vstopil 19-letni Tomasso Baldanzi, ki je dve minuti zatem po podaji Caputa streljal s 15 metrov z desne strani. Vratar Onana je zelo slabo posredoval in žoga mu je ušla v mrežo.

De Vrij stresel prečko
Trener Interja Simone Inzaghi je v 71. minuti v igro poslal Edina Džeka in Robina Gosensa, kmalu zatem je vstopil še Romelu Lukaku. Najlepšo priložnost je imel Stefan de Vrij, ki je v 77. minuti z glavo stresel prečko po podaji iz kota. Tudi Gosens ni bil natančen šest minut pred koncem.

Veselje Luisa Alberta sredi drugega polčasa ob povišanju vodstva na 3:0 in sklonjene glave nogometašev Milana. Foto: AP

Milan ne najde poti iz krize
Na zadnji tekmi kroga je bil Lazio v torek s 4:0 boljši od Milana, ki je po porazu prejšnjo sredo v italijanskem superpokalu v Riadu proti Interju (0:3) doživel novo bolečo zaušnico. Rdeče-črni so že pet tekem brez zmage v vseh tekmovanjih, v osmini finala italijanskega pokala so pred dvema tednoma po podaljšku izpadli proti Torinu.

Na Olimpicu je Lazio, ki še vedno pogreša najboljšega strelca Cira Immobileja, že v 4. minuti v vodstvo popeljal Sergej Milinković-Savić z nizkim strelom z levico po predložku Mattie Zaccagnija. Ta je v 38. minuti povišal na 2:0, ko je v mrežo iz bližine pospravil odbito žogo po strelu Adama Marušića, ki ga je ustavila vratnica.

V 67. minuti je Pierre Kalulu v kazenskem prostoru storil prekršek nad Pedrom, z 11-metrovke pa je bil uspešen Luis Alberto. Končni izid je v 75. minuti postavil Felipe Anderson po natančnem predložku Alberta z roba kazenskega prostora za svoj šesti zadetek v Serie A v tej sezoni. Immobile jih je do zdaj zbral sedem, Zaccagni osem.

Vodilni Napoli ima po polovici prvenstva že 12 točk prednosti pred Milanom ter 13 pred Laziem, Interjem in Romo.

Udinese odnesel tri točke iz Genove
Jaka Bijol in Sandi Lovrić sta v nedeljo pripomogla k prvi zmagi Udineseja po desetih prvenstvenih tekmah. Sampdoria je izgubila proti Videmčanom z 0:1. Bijol je igral vso tekmo, Lovrić pa od 69. minute.

Atalanta do točke v Torinu
Juventus, ki je v petek prejel 15 točk kazni zaradi nepravilnega poslovanja, se je z Atalanto razšel brez zmagovalca (3:3). Angel di Maria, Arkadiusz Milik in Danilo so bili strelci za Juventus. Pri ekipi iz Bergama je dvakrat zadel Ademola Lookman, enkrat pa Joakim Maehle.

Danilo je v 65. minuti z močnim strelom z 20 metrov zagotovil Juventusu točko. Foto: EPA