Ali lahko izvajamo reiki na živalih?

11. 4. 2024
Deli
Ključno je, da med seanso ohranjamo stanje višje zavesti in se skušamo povezati z višjim jazom živali. (foto: Shutterstock)
Shutterstock

Živali prejemajo reiki na drugačnih ravneh kot ljudje. Nimajo vnaprej ustvarjenega mnenja o energijskem delu, in ko začnete izvajati reiki na njih, se neposredno odzovejo na izkušnjo, ki jo doživijo z vami. Včasih postanejo živčne, ko začutijo prve premike energije. Živali so veliko bolj od ljudi pozorne na to, kar se dogaja v okolju, in to je za ljudi, ki delajo z njimi, dragocena izkušnja.

Preden začnete delati z živaljo, poskrbite za to, da se primerno seznanite z njo, še posebej če niste vajeni te biološke vrste. Če boste denimo delali z ranjeno sovo v azilu, se ji morate najprej predstaviti v mislih in z dejanji, tako kot bi se predstavili človeku.

Morda bo koristilo, če spregovorite na glas, saj izgovorjene besede ustvarjajo drobne premike v govorici obraza in telesa. Živali so natančno uglašene za branje energije in namenov iz zvoka ter gibanja. Imajo zelo razvito proprioceptivno zavedanje, kar pomeni, da preučujejo mikro premike, da bi ugotovile, kakšna sta naša naloga in namen.

Živali so mojstrice telesne govorice, zato jim ne morete lagati

Vidijo, ali se bojite, ali ste živčni ali kakor koli disociirani. Čudovito je, da vam ni treba biti popolnoma brez strahu niti zelo močni; če ste iskreni, se bodo v vaši bližini počutile dobro.

Ne marajo sleparjenja, ker čutijo, da se vaša notranjost ne sklada z zunanjostjo, to neskladje pa jih vznemirja, ker ne vedo, kakšne namene imate. Preprosto jim povejte, kaj čutite glede dela z njimi, kakšni so vaši iskreni nameni in ali imate kak zadržek, nato pa jih prosite, naj vam ne zamerijo šibkosti.

Kakšna je razlika med izvajanjem reikija na živali in človeku?

Bistvena razlika med pošiljanjem reikija živali in izvajanjem seanse s človekom je ta, da imajo živali dostopnejši tok premikajoče se energije. Ko delamo z ljudmi, pogosto naletimo na blokirano energijo. Razlogov za nastanek blokade pri človeku je veliko, toda zaradi njih si mora izvajalec vzeti čas, da obdela zastajajočo energijo in jo spet požene, da steče. Živali najpogosteje nimajo blokad, razen če so doživele hudo travmo ali poškodbo, ki je začasno prekinila tok. Celo pri čustvenih težavah živali večinoma niso popolnoma blokirane.

Zapomnite si, da se morate premikati hitreje kot pri človeku in se raje premikajte od točke do točke, kot da se predolgo zadržujete na eni sami. Res je, da imajo živali enak sistem čaker kot mi, toda vseeno je priporočljivo, da reiki mojster preveri vse čakre in nadaljuje po vseh udih ter pošlje energijo ven skozi rep, šele potem pa naj se vrne k točkam, ki se jim mora dodatno posvetiti. Take točke lahko odkrijete tako, da se naučite prepoznati občutek, ki vas prevzame ob njih: da vam zmanjkuje sape, postanete napeti ali utesnjeni. Morda tudi sami začutite zbodljaj ali bolečino.

Vaše telo je najboljša naprava, ki ji lahko zaupate, ko ugotavljate, kaj je treba zdraviti pri živali. Ugotovili boste, da morate globoko zajeti sapo in se sprostiti, ko žival začne okrevati. Nekatere bodo popolnoma ozdravele v nekaj minutah. Nekatere se navadijo reikija in si bodo želele daljše seanse.

Povežite se z višjim jazom živali

Ključno je, da med seanso ohranjamo stanje višje zavesti in se skušamo povezati z višjim jazom živali. Ko izvajamo reiki, vstopamo v spremenjeno stanje zavesti in zato laže dostopamo do zavedanja na višji ravni, ki je modrost višjega jaza. To ni tako težko, kot se vam morda zdi. Živali so bolj odprta knjiga kot mi in njihov višji jaz se navadno precej zanima za pogovor z našim višjim jazom.

Ne zamešajte višjega jaza živali z njeno temeljno osebnostjo. Mačka ima mačje možgane in mačje skrbi. Opraskala vas bo s svojim nižjim jazom, tudi če njen višji jaz govori o transcendentnem zavedanju. Živali imajo živalske nagone in majhen jaz, poleg tega pa še svojo modrost in višji jaz tako kot mi. Če vidite, da se žival začne sredi seanse zvijati, prilagodite svoje delo ali prenehajte.

Žival ve, kdaj ima dovolj, zato ji zaupajte. Pomislite na to, da so živali skoraj vedno v stanju bivanja, ki si po naravi prizadeva ponovno uravnotežiti notranjo harmonijo. Mati narava šepeta, živali pa jo slišijo jasno in glasno. Mi jih moramo samo rahlo dregniti v pravo smer, če jih je kaj premagalo, kot se zgodi pri slabem ravnanju z njimi.

Povejte živali, da verjamete v njeno moč

Če imate rešeno žival, s katero se trudite delati, v njeni prisotnosti ne govorite o tem, kaj hudega je doživela, razen če hočete potrditi njene občutke o zlorabi zato, ker trdno verjamete, da jih bo premagala. Živali ne marajo, da se ljudje osredotočijo na njihovo zgodbo, ki ostane za slednje zanimiv vir drame, še posebej pa nočejo podoživeti travme vsakič, ko jo skrbnik razlaga novemu neznancu. Zelo si želijo biti tukaj in zdaj ter pozabiti na spomine iz težavne preteklosti. Čeprav lahko kažejo znamenja preobčutljivosti, kot jih ima vsakdo s posttravmatsko stresno motnjo, so povsem pripravljene verjeti v nov dan.

Ko delate s travmatizirano živaljo, ji na glas povejte, da je na varnem in da pričakujete, da se bo spodobno obnašala ter upoštevala meje, kot naj bi jih vsaka žival, ko je z vami. Če z zlorabljeno živaljo ravnate v rokavicah, bo čutila, da nekaj ni v redu z njo, in se bo počutila še slabše. V živalskem kraljestvu mačka s trpinčeno mačko ravna tako kot z vsako drugo; pes bo z zlorabljanim psom ravnal kot s katerim koli drugim psom. Druge živali ne bodo razvajale nemirne živali, saj hočejo, da se občutljiva žival počuti kot doma, kot članica tropa, in da ve, da je vse v redu. To ne pomeni, da morate vpiti, rentačiti ali sitnariti. Povejte živali, da verjamete v njeno moč in da bo premagala vse težave; s tem ji boste veliko bolj pomagali, kot če boste menili, da bo vedno trpela zaradi posledic.

Povzeto po knjigi Umetnost reikija

Preberite tudi:

Novo na Metroplay: O duhovnih praksah v psihoterapiji | Prof. dr. Borut Škodlar