Erling Haaland je v 51. minuti načel mrežo vratarja Guglielma Vicaria, ki se je predtem izkazal z dvema lepima obrambama po strelih Phila Fodna v prvem in Kevina De Bruyneja v  drugem polčasu. Foto: Reuters
Erling Haaland je v 51. minuti načel mrežo vratarja Guglielma Vicaria, ki se je predtem izkazal z dvema lepima obrambama po strelih Phila Fodna v prvem in Kevina De Bruyneja v drugem polčasu. Foto: Reuters

Na srečanju v Londonu je oba zadetka dosegel Erling Haaland, v 51. in 91. minuti. Prvič je zatresel mrežo iz bližine po podaji Kevina De Bruyneja z desne strani, drugega z 11-metrovke po prekršku Pedra Porra nad Jeremyjem Dokujem. Skupaj je v tej sezoni Premier lige pri številki 27.

Malo pred drugim golom je bil blizu izenačenja Heung-min Son, ki je po napaki gostujoče obrambe stekel sam proti vratom, vendar je rezervni vratar Stefan Ortega njegov strel z lepo obrambo ustavil. Ederson je moral zaradi udarca v glavo v 69. minuti predčasno pod prho.

Novi stadion Tottenhama je bil predtem zaklet za varovance Pepa Guardiole, saj na prejšnjih štirih ligaških tekmah na njem niso dosegli niti enega zadetka in vselej ostali brez točk. Tokrat so v prvem polčasu, ko so bile prave priložnosti zelo redke, igrali v nižji prestavi, v drugem pa so stopnjevali ritem.

City, ki je v ligi neporažen že 22 tekem, bo v nedeljo v zadnjem krogu gostil West Ham, Arsenal pa se bo doma pomeril z Evertonom.

Petouvrščeni Tottenham je s porazom dokončno ostal brez možnosti za četrto mesto in uvrstitev v Ligo prvakov. Tam bo igrala Aston Villa.

Chelsea kot zadnji v Evropo

Šesto mesto v Premier ligi prinaša zadnjo evropsko vstopnico za Konferenčno ligo. Sredni tekmi sta odločali ravno o tem. Chelsea je z 2:1 zmagal pri Brightonu in ima po treh zaporednih zmagah najboljše izhodišče, da si priigra Evropo.

Na Old Traffordu sta se soočila zasledovalca in soseda na lestvici Manchester United in Newcastle. Na koncu je padlo pet golov, odločilen pa je bil zadetek Danca Rasmusa Højlunda v 84. minuti za 3:1, nakar je Lewis Hall v sodnikovem dodatku lahko le še omilil poraz srak.