Domžalčani ostajajo na vrhu Lige Nova KBM, ker imajo za 80 točk boljšo razliko v koših kot Novomeščani. Foto: Organizator/Helios Suns

Domžalčane je le tri dni po bolečem finalnem porazu proti Novomeščanom na zaključnem turnirju regionalne lige Aba 2 čakala domača naloga proti tekmecem iz Podčetrtka. Po ogorčenem boju so izbranci trenerja Dejana Jakare dosegli 20. zmago sezone in zadržali prvo mesto na lestvici, kjer pa ima tudi Krka 44 točk.

Po izenačenju odločil Oman

Minuto in 22 sekund pred koncem so gostje po košu Žana Kosiča izenačili na 79:79, a je nato Helios z delnim izidom 5:0, za vseh pet točk je poskrbel Urban Oman, le pobegnil in ohranil prednost do konca.

V domači ekipi je bil najučinkovitejši Oman z 19 točkami in sedmimi skoki, v gostujoči pa Simo Atanacković s 26 točkami in desetimi skoki.

Šentjur vodil pri Krki tudi za 19 točk

Tekma v Domžalah se je že končala, ko se je v Novem mestu Krka še mučila proti Šentjurju. Gostje so na Dolenjsko prišli z nizom štirih zmag in gostiteljem dihali za ovratnik skorajda do konca.

Tavian McKael Dunn-Martin je z 20,2 točke na tekmo prvi strelec državnega prvenstva, kar je tokrat v Novem mestu izdatno presegel, a to ni bilo dovolj za presenečenje Šentjurja. Foto: www.alesfevzer.com

Šentjur je na krilih prvega strelca lige Taviana McKaela Dunna-Martina silovito začel, prvo četrtino dobil kar s 34:16 in vodil tudi za 19 točk. A Novomeščani so se prebudili, čeprav so prvi polčas še izgubili za šest točk. V 3. četrtini je bila Krka boljša za 11 točk, vseeno ni šlo brez drame. Dve minuti in pol pred koncem so se Šentjurčani približali zgolj na točko, nato je Škedelj odgovoril s štirimi zaporednimi točkami in prednost je samo še naraščala.

Pri Krki so prednjačili Leon Stergar s 24 točkami, Miha Cerkvenik z 21 in Miha Škedelj z 21 točkami in devetimi skoki. Pri gostih je naziv najstrelca lige upravičil Dunn-Martin s 33 točkami, 20 točk in 11 skokov pa je prispeval Tim Tomažič.

LIGA NOVA KBM, 24. krog

LTH CASTINGS - ILIRIJA 80:95
Bilić 22; Shashkov 26, Daneu 25.

GGD ŠENČUR - ROGAŠKA 92:73
Ahmedović 15, Tešić 13; Durnik 25.

ZLATOROG LAŠKO - HOPSI POLZELA 80:85
Bailey 24, Copot 20; Vasilić 21, Pelko 19.

HELIOS SUNS - TERME OLIMIA 86:81
Oman 19, Buljevič 18, Mahkovic 13; Atanacković 26, Tadić 15.

KRKA - ŠENTJUR 93:86
Stergar 24, Cerkvenik in Škedelj po 21; Dunn-Martin 33, Tomažič 20.

Kranjčanke slavile pri Iliriji

Košarkarice Triglava so na prvi polfinalni tekmi 1. SKL v Ljubljani premagale Akson Ilirijo z 72:69. V gostujoči ekipi je bila najbolj učinkovita Manca Vrečer z 22 točkami, devetimi skoki in petimi podajami, Rebeka Abramovič pa je prispevala 18 točk in osem skokov. V domači zasedbi je Hana Sambolić dosegla 17, Alina Žitek pa 15 točk. Druga tekma bo v petek, 21. aprila, v Kranju, morebitna tretja pa v nedeljo, 23. aprila, v Ljubljani.

Na drugi polfinalni tekmi so igralke Cinkarne Celje v torek pred domačimi gledalci zanesljivo premagale Derby Ježico z 99:42 (23:11, 53:23, 73:36). Druga tekma bo v četrtek v Ljubljani, morebitna tretja pa v nedeljo v mestu grofov.