Wyatt Johnston je dosegel svoja prva gola v letošnji končnici. Foto: Reuters

20-letni Kanadčan je v Las Vegasu načel domačo mrežo. V 12. minuti je v mrežo pospravil odbito ploščico po strelu Jasona Robertsona. 26. minuta je tekla, ko je po lepi akciji v protinapadu prednost na dva gola povišal Miro Heiskanen. Finski branilec je bil tudi med podajalcema pri prvem golu. Pet minut pozneje so Zlati vitezi znižali, Brayden McNabb je bil strelec po iznajdljivem preigravanju. Tri minute zatem je Jack Eichel v protinapadu izenačil ob igralcu manj na ledu. V zadnji tretjini sta mreži mirovali, potem pa je po dobrih 16 minutah podaljška Johnston odločil po samostojnem prodoru. Domači vratar Logan Thompson je zbral 43 obramb, Jake Oettinger na drugi strani pa 32.

Bruinsi za napredovanje potrebujejo še eno zmago

Boston je po zmagi v Torontu (1:3) na pragu uvrstitve v konferenčni polfinale. Brad Marchand je za Bruinse dosegel gol in podajo in postavil rekord franšize po številu zadetkov v končnici (56). Za ekipo iz Massachusettsa sta zadela še James van Riemsdyk in David Pastrnak. Jeremy Swayman je ubranil 24 strelov. Za Toronto je edini gol dosegel Mitch Marner. Kanadska ekipa je sicer izgubila zadnjih šest domačih tekem v končnici, več kot dva gola pa je dosegla le enkrat na zadnjih 11 tekmah v končnici, tako da jo v boju za preobrat čaka zelo težka naloga.

Islandersi so se rešili v drugem podaljšku

New York Islandersi so na domačem ledu po dveh podaljških s 3:2 ugnali Carolino in dosegli prvo zmago v seriji (3:1). Odločilni gol za New York je po slabi minuti in pol drugega podaljška dosegel Mathew Barzal, ki je v gol preusmeril ploščico po udarcu Roberta Bortuzza za svoj drugi zadetek na tekmi. V vratih Otočanov je bil odličen Semjon Varlamov, ki je zbral kar 42 obramb, vključno s 17 v prvem podaljšku. Pri gostiteljih je bil tokrat natančen še Jean-Gabriel Pageau. Za Carolino sta zadela Seth Jarvis in Stefan Noesen, Frederik Andersen pa je zbral 32 obramb.