Šport
727 ogledov

Vlhova v nočnem spektaklu Shiffrinovi izmaknila 83. zmago

Petra Vlhova Profimedia
Slovakinja Petra Vlhova je zmagovalka spektakla pod žarometi v Flachauu v Avstriji. Na slalomu za svetovni pokal alpskih smučark je ugnala Američanko Mikaelo Shiffrin, tretje mesto pa je pripadlo Nemki Leni Dürr.

Shiffrin je v nedeljo v Kranjski Gori osvojila 82. zmago in izenačila ženski rekord rojakinje Lindsey Vonn po številu zmag v svetovnem pokalu alpskih smučark. Lov na rekordno 83. zmago ji je nocoj preprečila Vlhova, ki je prišla do prve zmage v tej sezoni, sicer pa 27. v karieri.

Slovenk ni bilo med dobitnicami točk.

Bucikova odstopila že v prvi vožnji

Postavitev trenerja Vlhove Maura Pinija na prvi progi je predstavljala prezahtevno uganko za slovenske smučarke. Ani Bucik, ki je na slalomu v Zagrebu navdušila s petim mestom, se je kot četrti na startu primerila napaka tik pred ciljem, ko se je ujela v past in povozila količek. Še na tretjem slalomu v tej sezoni je v prvi vožnji odstopila Neja Dvornik. Nika Tomšič, tretja Slovenka, je sicer progo presmučala od starta do cilja, a je bila prepočasna za finale. Z zaostankom 5,43 sekunde je zasedla 43. mesto.

Bucik se je v Kranjski Gori na obeh veleslalomih uvrstila v prvo deseterico, z osmim in desetim mestom, v Flachauu pa je prvič v tej sezoni na tekmah, na katerih je nastopila, ostala brez uvrstitve v finale. Komaj drugič v tej sezoni ni bila del najboljše trideseterice, in sicer po Killingtonu decembra, ko je odstopila v finalni vožnji veleslaloma. Novogoričanka, ki jo krasi stalnost njenih nastopov, je prvič v zadnjih dveh letih odstopila na slalomih. Pred današnjo tekmo se ji je odstop v prvi vožnji slaloma primeril 3. januarja 2021 v Zagrebu.