STA
STA
0 12.01.2024 20:42:28

Helios v gosteh ugnal Rogaško

Košarkarji Kansaia Heliosa so v 15. krogu lige Nova KBM premagali Rogaško z 99:87 (17:25, 38:47, 60:80).

Košarkarji Kansaia Heliosa so z izjemno predstavo v zadnji četrtini nadoknadili dvajset točk zaostanka in se Rogaški oddolžili za poraz na prvi tekmi v Domžalah. Gostje so zadnji del igre dobili z 39:7.

Varovanci gostujočega trenerja Damjana Novakovića, ki je velik del svoje kariere preživel v Rogaški Slatini, so po treh četrtinah zaostajali 60:80. V prvih petih minutah zadnje četrtine so zaostanek znižali na vsega točko (82:81), minuto kasneje so izenačili rezultat na 86:86, dve minuti pred zaključkom pa so že vodili s 94:87.

Odlično predstavo je prikazal Malcolm Bernard, nova okrepitev Domžalčanov, ki sta mu le dva skoka zmanjkala do trojnega dvojčka. Zbral je 23 točk, 11 podaj in 8 skokov. Rok Nemanič je ob metu 6:8 za tri točke dodal 22 točk, Tibor Mirtič pa jih je prispeval 15.

Pri domačih je imelo pet igralcev dvomestno število točk, dva pa sta tekmo končala z dvojnim dvojčkom. Jordan Session je dosegel 23 točk in 13 skokov, Njegov Sirikaš pa 15 točk in 15 skokov.

Rogaško v 16. krogu 16. januarja čaka še ena zahtevna preizkušnja, gostovanje v Novem mestu, Kansai Helios pa bo naslednji dve tekmi igral doma proti GGD Šenčurju. Najprej povratno četrtfinalno v pokalu Spar (16. 1.) - prvo so dobili Domžalčani s 77:68, nato pa še v okviru lige Nova KBM (19. 1.).