198773

Ekspresno vodstvo Celja, na koncu pa poraz proti Portugalcem

Avtor: Marko Premrl
27. 7. 2023, 22.07

Nogometaši Celja so v prvi tekmi 2. kroga kvalifikacij evropske konferenčne lige na domačem igrišču izgubili s portugalsko Vitorio Guimaraes s 3:4 (1:2). Povratna tekma bo 3. avgusta na Portugalskem.

Za domače je Luka Bobičanec zadel že v prvem napadu na tekmi po le 20 sekundah, a so pozneje Portugalci z zadetkoma Joaa Silve (25.) in Andreja Silve (35.) še v prvem delu povedli.

V drugem polčasu je za izenačenje zadel Aljoša Matko (59.), toda sledila sta še dva gola gostov, zmago Vitorie sta zagotovila Andre Amaro (70.) in Goncalo (80.). V sodnikovem dodatku pa je tretji celjski gol dosegel Edmilson.

Če bodo v seštevku obeh tekem uspešni, se bodo Celjani v 3. krogu kvalifikacij pomerili z boljšim iz malteško-beloruskega obračuna Balzan – Neman Grodno.

Vir: STA

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več