214801

Celjani slavili v boju za končnico

Avtor: Lamin Diallo
19. 1. 2024, 13.45

Hokejisti Celja so v četrtek pričeli s klasifikacijskim krogom Alpske lige in na uvodni tekmi v gosteh s 4:2 premagali Linz. Že v soboto varovance Gala Korena čaka nova preizkušnja.

Prvih šest ekip Alpske lige si je po 30 krogih rednega dela že zagotovilo končnico, v nadaljevanju bodo v skupini master igrale le še za čim boljše izhodišče. Na prvih šestih mestih so končali Ritten (v skupino master je prinesel 4 bonus točke), Zell am See (3), mlada salzburška zasedba (2), Wipptal Broncos (1), Bregenzerwald (0) in Cortina (0).

V kvalifikacijski skupini A so Jeseničani (dobili so 6 bonus točk), Merano (3), Val Gardena (2), Steel Wings Linz (0) in RST Pellet Celje (0), v skupini B pa Kitzbühel (5), Unterland Cavaliers (4), Lustenau (1), Fassa (0) in KAC II (0).

Iz vsake od teh skupin si bosta prva in druga ekipa zagotovili dodatne kvalifikacije po sistemu na izpadanje na dve zmagi. Zmagovalca teh parov pa se bosta nato pridružila šestim ekipam v končnici.

Ekipa RST Pellet Celje je v skupini začela brez dodatnih točk, a v četrtek že dobila prve tri. V Linzu so Celjani dobro začeli, Mikus Mintautiškis je poskrbel za vodstvo v prvi tretjini, isti igralec pa je zadel še za 2:1 ob koncu druge. Po novem izenačenju domačih je za tretje vodstvo slovenske ekipe zadel še Jure Povše, šest minut pred koncem pa še Bohdan Panasenko. Izid 4:2 pa je bil tudi končni, saj domačim kljub poskusu brez vratarja v zadnji minuti in pol ni uspelo zadeti.

Po tekmi je spregovoril trener Celja Gal Koren: ”Želja je bila, da v gosteh osvojimo pomembne tri točke. Na tekmo smo se dobro pripravili in jo tudi korektno odigrali, še posebej v obrambni fazi. Na koncu smo iz srečanja izvlekli tisto, kar je bilo pomembno. Nadaljujemo iz dneva v dan, vsako tekmo posebej in videli bomo, kam nas to lahko pripelje.”

Celjani se bodo že v soboto pomerili z ekipo Merana. Moštvi so se v letošnji sezoni srečali že dvakrat. Obakrat so slavili hokejisti italijanskega moštva. Na lestvici skupine A so Celjani s tremi točakmi tretji.

Vir: STA

1

EMF Euro: Uvodna dneva zaznamovali goli vratarjev (VIDEO)...Več

2

Jan Pancar: Proga je bila blatna in drseča, kar mi je otežilo boj za deseterico (VIDEO)...Več

3

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več