184346

Helios v finalu pokala proti Cedeviti

Avtor: Urban Kolman
16. 2. 2023, 22.37

Košarkarji Cedevite Olimpije so v polfinalu pokala Spar premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur z 90:69 (16:19, 39:34, 68:50).

V finalu zaključnega turnirja pokala Spar bosta bodo igrali košarkarji Helios Suns in Cedevite Olimpije. Domžalčani so v polfinalu premagali Terme Olimia s 87:82, Ljubljančani pa so bili boljši od Gorenjske gradbene družbe Šenčur z 90:69.

Cedevita Olimpija bo v petek ob 20. uri naskakovala dvaindvajseti pokalni naslov in drugega zaporednega, Helios Suns pa bo skušal ponoviti leto 2007, ko je osvojil svojo edino lovoriko v pokalu Spar.

Hkrati bo to ponovitev lanskega finala, v katerem so Ljubljančani na Kodeljevem slavili z 99:80. Za Cedevito Olimpijo bo to šestindvajseti finale v pokalu, za Domžalčane pa šesti. V preostalih petih so izgubili prav proti Olimpiji.

Cedevita Olimpija bo imela priložnost za drugo lovoriko v tej sezoni. Septembra je osvojila slovenski superpokal; v Škofji Loki je ugnala Helios Suns s 112:85.

Šenčurjani, ki so drugič v zgodovini igrali v polfinalu pokala (2018 so izgubili v finalu proti Sixt Primorski), so se v prvi polovici tekme odlično upirali favoriziranim Ljubljančanom. Dobili so prvo četrtino, ob polčasu pa so zaostajali le za pet točk.

V nadaljevanju so izbranci trenerja Jurice Golemca zaigrali bolj zbrano, predvsem bolj organizirano v obrambi ter napadu, in do konca tretje četrtine rešili vprašanje finalista (68:50).

Pri zmagovalcih se je vseh enajst igralcev, ki so stopili na parket, vpisalo med strelce. Največ točk je dosegel Amar Alibegović (17 točk, trojke 3:4, 8 skokov), najvišji statistčni indeks pa je imel Karlo Matković (indeks 19, 10 točk, 6 skokov). Pri GGD Šenčurju sta po 12 točk zbrala Alen Malovčič (10 skokov) in Gaber Ožegovič (met iz igre 6:8).

Vir: STA

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več