Tretji zaporedni poraz

Rokometaši Kopra so v vnaprej odigrani tekmi 18. in obenem zadnjega kroga rednega dela prve DRL nepričakovano izgubili proti Krki s 26:29. Z novim porazom je tudi sanj o drugem mestu bržkone konec.

Koprski rokometaši so doživeli že četrti zaporedni poraz. Foto: Zdravko Primožič/FPA
Koprski rokometaši so doživeli že četrti zaporedni poraz. Foto: Zdravko Primožič/FPA

KOPER > Pomembno tekmo so Koprčani odprli odločno. Že po slabih petih minutah so povedli z dvema zadetkoma prednosti, v igri izbrancev Veselina Vujovića je bil opazen drugačen pristop. Domačini so v obrambi zaigrali čvrsto, kar jim je omogočalo lahke zadetke. Kljub boljšim uvodnim minutam Kopra, je Novomeščane v igro vrnil Grega Okleščen, ki je s streli z razdalje nekajkrat pošteno presenetil domačega vratarja Martina Kocjančiča. Obrise agresivne igre, ki je Primorce krasila predvsem v prvem delu sezone, je minuto pozneje s čvrstim prijemom najboljšega strelca prve DRL Jerneja Papeža prikazal Dean Dolenec, a si ob tem prislužil dvominutno kazen. Zaradi ugovarjanja sta na prisilni počitek morala tudi Papež in Jaka Moljk. Koprčani so tako zaigrali s štirimi igralci v polju, a se Novomeščanom niso uspeli približati na več kot gol zaostanka. V zaključku prvega polčasa so Koprčani prestavili v prestavo višje ter na krilih bolje razpoloženega vratarja Kocjančiča in zanesljivega Adama Bratkoviča (izkoristil je štiri od petih sedemmetrovk) pobegnili na tri zadetke prednosti.

V nadaljevanju so domači rokometaši prek Danija Zugana še povišali prednost na štiri zadetke, a v koprski igri je, kot že nekajkrat v letošnji sezoni, dobrim minutam sledilo obdobje slabše igre. Rumeno-modri so dovolili Dolenjcem, da so se prek Papeža, Leona Raša in celo vratarja Aleksandra Tomića, ki je dosegel gol v prazna koprska vrata, približali na samo gol zaostanka. V naslednjih minutah so bili gledalci priča velikemu številu tehničnih napak, veliko bolj sta bili prepustni tudi obrambi. Kljub slabši igri so Koprčani ohranjali gol ali dva prednosti.

RD Koper 2013 : Krka 26:29 (16:13)

Dvorana Bonifika, gledalcev 300, sodnika: Backović in Palačković (oba Ljubljana). Koper 2013: Dolenc, Grzentič 5, Krečič 2, Matijaševič, Kocjančič, Postogna, Moljk 1, Zugan 1, Rapotec, Smolnik 9 (3), Sokolič 1, Guček 1, Sever, Planinc, Bratkovič 6 (4). Trener Veselin Vujović. Krka: L. Rašo 5 (2), Bevec 1, Didovič 3, Okleščen 6, Pršina 1, Tomić 1, Irman 1, Jakše 2, Udovč, D. Rašo, Papež 8 (4), Brajer, Kukman, Matko, Ban 1, Klončar. Trener: Mirko Skoko. 7-metrovke: Koper 7 (8), Krka 6 (6); izključitve: Koper 16, Krka 12 minut; rdeč karton: Papež (60).

A v zadnjih desetih minutah so ponovno doživeli kolaps. V ospredje je stopil gostujoči ostrostrelec Papež, ki je najprej v 54. minuti izid poravnal na 25, takoj zatem pa iz sedemmetrovke Krko popeljal do vodstva s 26:25. Da je bila bera polna, so poskrbeli kar domačini sami. Pri igri brez vratarja so vrata ostala povsem prazna, darilo pa je znova znal izkoristiti Papež. Na neulovljive tri gole prednosti so Novomeščani ušli v 58. minuti, ko je ponovno v prazno mrežo žogo poslal Jan Irman.

To je bil še četrti poraz Kopra (tretji zaporedni v prvenstvu) na šesti tekmi v letu 2018. Z novim neuspehom so si rumeno-modri pošteno zapletli položaj na prvenstveni lestvici, kjer so trenutno na četrtem mestu, zadnjem, ki pelje v ligo za prvaka. Čaka jih še zaostala tekma z Dobovo.