Slovenska plavalka je plavala v drugi polfinalni skupini na drugi progi in osvojila peto mesto. za tri stotinke je popravila državni rekord, ki ga je predtem postavila v predtekmovanju. Vendar je Neža Klančar spet pristala na devetem mestu, kot v četrtek ob rekordih na 100 m mešano: takrat ji je zmanjkalo 12 stotink sekunde, zdaj 13.

Na SP prišla s 23. prijavljenim časom

Neža Klančar je sicer v Avstraliji tudi v svoji četrti disciplini dosegla osebni rekord in dokazala, da sta s trenerjem Tomažem Torkarjem odlično tempirala formo. Z dosežkom si je za nagrado priplavala še drugi polfinale, ki ni bil pričakovan, saj je imela prijavljen 23. čas med nastopajočimi.

"Še enkrat sem odplavala osebni in državni rekord. Ta rezultat me je popeljal na deveto mesto na svetu v najhitrejši disciplini, tako da sem več kot zadovoljna. Seveda pa bi si želela tudi finale, ampak to pustimo za drugič," je bila kljub vsemu zadovoljna 22-letna Ljubljančank.

"Enostavno sem brez besed, tako sem zadovoljen z njenimi nastopi. Vse je naredila, kot je treba. Začela je še malo hitreje, ampak na svetovnem prvenstvu je zgoščenost rezultatov takšna, da odloča vsaka stotinka. Tokrat niso bile v njen prid, bo pa priložnost že na poletnem svetovnem prvenstvu, kjer bova, poleg rekordov, lovila tudi olimpijsko normo," pa je dodal njen trener Tomaž Torkar, ki se je s plavalko pred tem že veselil novih rekordov tudi na 50 m delfin in 100 m mešano.

Tudi Katja Fain do 9. mesta

Novi svetovni rekordi na plavalnem SP-ju v Melbournu

Deveto mesto je osvojila tudi Katja Fain, četudi ni bila zadovoljna s svojim nastopom v na papirju slabši skupini. Na 1500 m prosto je po nastopu dveh počasnejših skupin s časom 16:12,02 namreč zasedla tretje mesto. A v popoldanski hitrejši skupini, je boljši čas kot 21-letna Mariborčanka odplavala le šesterica, ki je v nekakšnem finalu nastopila na podlagi prijavljenih časov.

Z rekordom Oceanije 15:21,43 je zmagala Avstralka Lani Pallister pred novo azijsko rekorderko Japonko Miyu Namba in Kitajko Ke Zhang.

Svoj drugi finale na letošnjem SP bo Katja Fain zdaj lovila v nedeljo na 200 m prosto, predtem je bila finalistka na 400-metrski razdalji, kjer bo s prejšnjega prvenstva branila četrto mesto. V soboto slovenski tabor čakata nastopa Tare Vovk in Petra Johna Stevensa na 50 m prsno.