Ljubljančanke so svojo prvo mednarodno tekmo v tem koledarskem letu opravile z odliko. Foto: www.alesfevzer.com

Če so krimovke na prvi medsebojni tekmi v Nemčiji izgubile s 23:30, pa so tokrat že v prvem polčasu postavile trdne temelje za pomembni točki, v drugem pa znale obdržati pridelano. Po današnji tekmi bodo Ljubljančanke v nadaljevanju gostovale pri Ferencvarosu in Kristiansandu, doma pa se bodo pomerile z Banikom in Bukarešto.

Gostje so sicer povedle z 1:3, a varovanke Dragana Adžića so hitro strnile vrste – z delnim izidom 10:1 so povedle z 11:4. Vodstvo so višale, po petem golu Jovanke Radičević so v 23. minuti vodile že za devet golov (16:7). Na odmor so krimovke ob slabšem zaključku prvega polčasa odšle s petimi goli prednosti (19:14).

V drugem polčasu so krimovke znova povedle za devet golov (28:19, 30:21). Gostje so z delnim izidom 0:4 prepolovile zaostanek (30:24). Po strelskem mrku krimovk je sedemmetrovko zadela Radićević (31:25), s čimer je prekinila nemški niz. Razlika je bila dovolj visoka za miren zaključek tekme.

Pri domačih, pri katerih je Barbara Arenhart zbrala 13 obramb, sta bili neustavljivi Darja Dmitrijeva z 12 in Jovanka Radičević z 10 goli, pri gostjah sta Karolina Kudlacz-Gloc in Jenny Behrend zadeli po petkrat.

Krimovke korak bližje izločilnim bojem

"Zelo sem ponosen na tokratno predstavo naše ekipe. Dosegli smo 35 zadetkov, kar je proti tako močni ekipi, kot je Bietigheim, zelo dobro. To govori o naši izjemni energiji in želji po zmagi. Velika zahvala tudi navijačem, ki so bili danes naša osma igralka," je dejal Adžić.

"Tekma je bila zahtevna. Pripravljale smo se zelo dolgo, od lanskega leta. Mislim, da je bil to ključ do ekipne predstave, ki smo jo prikazale. Leto 2022 smo končale z zmago in z zmago smo začele tudi leto 2023. Verjamem, da bomo tako tudi nadaljevale," pa je povedala Dmitrijeva.