Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

nu
nu
1 02.10.2022 16:52:47

Nora tekma! Posilstvo! Na obračunu Cityja in Uniteda je padlo kar 9 golov, znova je blestel Haaland, na koncu pa ...

profimedia
Manchester City je s kar 6:3 ugnal svojega mestnega tekmeca United in se zavihtel na drugo mesto premier lige.

Manchesterski derbi je bil povsem enosmeren, sinjemodri so od samega začetka pritiskali na rdeče vrage in si že do polčasa priigrali prednost štirih zadetkov. Če se je pričakovalo napet obračun, sta upe gostov hitro razblinila Phil Foden in Erling Haaland, ki sta dosegla vsak po hat trick, Norvežan pa je temu dodal še dve asistenci in je na dobri poti, da krepko poruši vse strelske rekorde med angleško elito. Na osmih tekmah je zabil že neverjetnih 14 zadetkov, torej se približuje povprečju dveh na tekmo (!) Proti koncu je Martial z dvema zadetkoma sicer omilil poraz rdečih vragov, vendar možnosti za vrnitev že nekaj časa ni bilo več, zanimivo je tudi, da Ronaldo ni niti za minuto ni vstopil v igro s klopi.