215069

“Črna” nedelja na Bavarskem, šokanten poraz serijskih prvakov (VIDEO)

Avtor: Blaž Magdič
21. 1. 2024, 20.49

Nogometaši nemškega prvaka Bayerna so v tekmi 18. kroga bundeslige doživeli poraz na domačem terenu. Na Allianz Areni je Werder, ekipa s spodnjega dela lestvice, zmagal z 1:0. Bayern tako ob tekmi manj zdaj za vodilnim Bayerjem še vedno zaostaja sedem točk (48-41).

Pri bavarskem velikanu so imeli pred današnjo tekmo 18. kroga povsem jasne načrte: dobiti tri točke, potem še tri v sredo na zaostali tekmi z Unionom, tako da bi bil vrh lige spet povsem zgoščen.

A Werder, ki pred tem na dvobojih z Bayernom kar na 28 tekmah v nizu ni dosegel zmage – to je bil rekord bundeslige -, je poskrbel za šok na Bavarskem. Bayern je sicer imel terensko premoč, ki pa je bila jalova. Werder pa je bil v redkih napadih nevaren.

V prvem polčasu je vratar Manuel Neuer moral dvakrat resno posredovati, prejel je tudi gol, a so ga sodniki Justinu Njinmahu razveljavili, ker je pred tem njegova ekipa naredila prekršek nad Jamalom Musialo. A eno opozorilo za prvake ni bilo dovolj, v 59, minuti je v polno na regularen način zadel še Mitchell Weiser. Do konca Bayernu kljub močnemu pritisku ni uspelo vsaj izenačiti in Werder je dosegel prvo zmago proti Bayernu po septembru 2008.

Že v soboto je bil uspešnejši vodilni Bayer. V Leipzigu, kjer je Benjamin Šeško za domačo ekipo igral do 74. minute, Kevin Kampl pa od 74., je dvakrat izničil vodstvo domačih, potem pa je že v sodnikovem dodatku Piero Hincapie dosegel zmagoviti gol. Borussia Dortmund je premagala Köln s 4:0. V Bochumu, kjer je gostoval tretji Stuttgart, pa je bila tekma za več kot pol ure prekinjena zaradi protestov navijačev. Ti v Nemčiji redno protestirajo zaradi dogovora vodstva nemške lige (DFL), ki omogoča vstop tujim investitorjem v nemški nogomet. Na igrišču so bili sicer lahko bolj zadovoljni domači, ki so zmagali z 1:0.

Danes bo še tekma Borussia Mönchengladbach – Augsburg. Dvoboj Mainz – Union Berlin, ki bi moral biti v petek, pa so zaradi slabih vremenskih razmer oziroma nevarnosti za gledalce na stadionu prestavili.

Na lestvici je prvi Bayer z 48 točkami, Bayern s tekmo manj je ostal pri 41, tretji je Stuttgart s 34, Leipzig in Dortmund pa imata po 33 točk.

Video is not available for your country.

Vir: STA

1

Gajser v Nemčiji z mojstrskim skokom kljuboval zakonom fizike (VIDEO)...Več

2

EMF EURO: Albanski vratar s čudežnimi obrambami mešal štrene slovenski reprezentanci (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Pancar se je do sedaj v razredu MXGP izkazal z odliko” (VIDEO)...Več

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več