Francozinje so bile premočne

VELENJE > V kvalifikacijskem obračunu za nastop na evropskem prvenstvu so bile danes zvečer aktualne svetovne in olimpijske prvakinje Francozinje v razprodani velenjski dvorani (1750 gledalcev) po zaslugi izjemne igre v drugem polčasu mnogo boljše od Slovenk. Zmagale so kar s 35:20 (13:11). Po zelo kakovostnem prvem polčasu je slovenska igra v drugem po nekaj napakah pri podajah in strelih ter po hitrih francoskih golih iz protinapadov razpadla. To je najvišji poraz Slovenije s Francozinjami doslej. Povratna tekma s to velesilo bo v nedeljo v Orleansu. Francija seveda vodi v slovenski kvalifikacijski skupini in ima že zagotovljeno uvrstitev na EP, Slovenija pa kljub porazu še drži drugo mesto, ki ga bo morala aprila braniti na povratnih tekmah z Italijo in Latvijo. Proti obema reprezentancama so bila naša dekleta na jesenskih prvih dvobojih uspešna.

Med predstavnicami primorskega rokometa sta po enkrat zadeli Ajdovka Maja Svetik in članica Mlinotesta Ana Abina, zaigrala pa je še Izolanka Ema Hrvatin. Najučinkovitejša je bila prva dama slovenskega rokometa, domačinka Ana Gros, ki je na svoji prvi tekmi po okrevanju (imela je zlomljen nos) dosegla šest golov.