Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 20.11.2022 11:20:16

Dončić jim je v začetku novembra odčital lekcijo, zdaj so na vrhu zahodnega dela NBA

Zasedba iz Salt Lake Cityja Utah Jazz je nova vodilna ekipa zahodne konference severnoameriške košarkarske lige NBA. Košarkarji Portland Trail Blazers niso bili kos Utahu, ki je v gosteh slavili s 118:113 in za skok na vrh zahoda prehitel tako Portland kot Memphis Grizzlies.

Utah ima ob šestih porazih dvanajst zmag, Memphis in Portland imata ob desetih zmagah šest porazov.

Jordan Clarkson je ob obračunu najboljših ekip zahodne konference NBA dosegel 15 od svojih 28 točk v četrti četrtini.

Malik Beasley je bil najboljši pri Utahu z 29 točkami, Lauri Markkanen jih je dodal 23 in 10 skokov.

Tudi v Atlanti je šlo na tesno, o zmagovalcu je odločal podaljšek, v katerem so bili bolj zbrani domači košarkarji.

Tare Young, ki je dosegel 33 točk, je zadnjo asistenco, vsega skupaj jih je dosegel 12, namenil novincu AJ Griffinu, ki je poskrbel, da je žoga šla skozi obroč ob zvoku sirene za zmago Atlante s 124:122 po podaljšku nad Toronto Raptors. Toronto je še ob koncu zadnje četrtine vodil s 108:101.

Košarkarji Indiane Pacers so za zgolj točko na domačem parketu ugnali Orlando Magic s 114:113, Philadelphia 76ers ni zdržala v odločilnih trenutkih, ko je Minnesota Timberwolves prevzela pobudo ter iztržila zmago s 112:109.

V Philadelphii so Timberwolves vodili za 20 točk v prvem polčasu in kar za 17 v tretji četrtini, preden so si v zadnjem delu priigrali prednost 13 točk. Toda domači so zmanjšali zaostanek le na eno točko po trojki De'Anthonyja Meltona 29,1 sekunde pred koncem, kar je bil račun brez krčmarja. Anthony Edwards je tik pred koncem oba prosta meta uspešno potisnil skozi obroč.

Los Angeles Clippers so doma prepričljivo premagali San Antonio Spurs s 119:97.

Značke: košarka, nba