Erika Žnidaršič izgubila živce: kako je ...

Skrito v raju: Kako je danes videti kamp Paradiso?...

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

ro
ro
1 27.01.2024 18:44:27

Olimpija odigrala kar dve tekmi in ostala brez zmage, zvezdnika ni bilo na igrišču. Koper uspešnejši od Avstrijcev

Prijateljske preizkušnje slovenskega dvojca na pripravah v Turčiji.

Za nogometaši Olimpije je na pripravah v Turčiji naporna sobota, odigrali so kar dve tekmi. V dopoldanskem terminu so merili moči z Novim Pazarjem, s srbskim prvoligašem, ki je nastopil brez obolelega daleč največjega zvezdnika Adema Ljajića, so se razšli z izidom 2:2 (2:1). Pri zmajih sta se med strelce vpisala obetavni Marko Ristić in Nemanja Motika, Zoran Zeljković se je odločil za postavo Mauricio, Lasickas, Ristić, Karamatić (od 75. Ni. Motika), Janković (od 70. Dvoršak), Agba, Posavec, Marin (od 75. Aćimović), Kasa, Ne. Motika, Bristrić (od 75. Jakupović).

Nato so se Ljubljančani udarili še z Banikom iz Ostrave, Čehi so dvoboj dobili z izidom 3:2. Zeleno-beli so zaostajali že za dva gola, a sta Raul Florucz in Adam Jakupovića poskrbela za izenačenje, vendar se je mreža zasedbe iz prestolnice v izdihljajih spopada zatresla še tretjič. Od prve minute so bili na igrišču Pintol, Ratnik, Jorge Silva, Sualehe, Muhamedbegović, Doffo, Fadida, Elšnik, Brest, Pedro Lucas in Raul.

Dejavni so bili tudi Koprčani, ki so odigrali še zadnjo tekmo na turški rivieri. Na nasprotni strani je bil avstrijski prvoligaš Tirol, ki je po prvem delu prvenstva pri severnih sosedih na predzadnjem mestu na lestvici. Kanarčki so ga za prvo zmago Aleksandra Radosavljevića na rumeno-modri klopi ugnali z 2:1 (2:0), med strelce sta se v prvem polčasu vpisala Luka Vešner Tičić in Enej Jelenić.