1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 29.05.2022 15:12:32

Bagnaia zmagovalec v Mugellu

Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v italijanskem Mugellu v elitnem razredu motoGP. Drugo mesto je osvojil svetovni prvak Francoz Fabio Quartararo (Yamaha), tretji je bil Španec Aleix Espargaro (Aprilia).

Bagnaia je dosegel drugo zmago v sezoni, najboljši je bil še na preizkušnji v Jerezu.

Nekdanji svetovni prvak Španec Marc Marquez (Honda), ki bo moral v kratkem na novo operacijo roke, pa je na zadnji dirki pred bolniško osvojil deseto mesto.

Z novimi 20 točkami je Quartararo še povečal naskok v SP, kjer ima zdaj 122 točk, najbližje je Aleix Espargaro, ki jih ima 114. Brez uvrstitve pa je danes po zdrsu sredi preizkušnje ostal Italijan Enea Bastianini (Ducati Gresini), ki je tretji v seštevku SP s 94 točkami.

Naslednja dirka bo že naslednji teden v Barceloni.