137371

Bravo Radomljam ni dopustil presenečenja

Avtor: Klemen Verlič
22. 9. 2021, 19.02

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v 10. krogu Prve lige Telemach v Domžalah izgubili proti Bravu z 0:2.

Trener Brava Dejan Grabić je v torek praznoval 41. rojstni dan, danes pa so mu njegovi izbranci podarili novo zmago, s katero so se Ljubljančani vsaj začasno točkovno izenačili z vodilnim Koprom, ki pa ima še dve tekmi v dobrem. Na drugi strani se je kriza Radomelj podaljšala, domači so doživeli že sedmi zaporedni poraz in so na dnu lestvice.

Ekipi si ob nekaj precej nenatančnih strelih domačih v uvodnih 20 minutah nista priigrali kakšne obetavne priložnosti, v 25. minuti pa so Ljubljančani povedli. Sandi Ogrinec se je po podaji Amarja Memića na robu kazenskega prostora lepo znašel in preigral Matea Mužeka ter nato s približno desetih metrov matiral še Darka Marjanovića.

Radomljani so si sicer priigrali nekaj prekinitev (tudi štiri kote), iz katerih pa niso bili nevarni, so pa v 41. minuti le malce zagrozili, ko je z lobom poskusil Gedeon Guzina, toda žogo poslal na zgornji del mreže.

Guzina je poskusil tudi v drugem polčasu, in sicer v 58. minuti, toda vratar Brava Renato Josipović ni imel težkega dela, podobno kot malce pozneje na drugi strani tudi Marjanović po strelu Marka Španringa.

V 64. minuti so sodniki dosodili enajstmetrovko po prekršku Luke Gučka, pri gostih se je v 66. minuti za strel z bele pike odločil Ogrinec in ga zanesljivo izvedel za 2:0. Deset minut pozneje so zagrozili tudi domači prek Marka Božića, ki so ga le centimetri ločili od uspeha.

V končnici so Ljubljančani, ki se ponašajo z najboljšo obrambo lige (pet prejetih golov na desetih tekmah), bolj ali manj brez posebnih težav držali zanje ugoden izid, tekmecem niso več dovolili kakšne resnejše akcije.

Radomljani bodo v 11. krogu v soboto gostovali pri Olimpiji, Bravo pa dan pozneje v Kidričevem.

Vir: STA

1

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

2

Rose prepričan, da Xavi Simons ostaja pri Leipzigu (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več