Janša udaril po Logarju: Ustanovili mu bodo ...

Da ne zna igrati obrambe?! Dončić je s to noro ...

nu
nu
0 30.09.2023 21:11:17

Veliki nemški derbi neodločeno! Benjamin Šeško imel v zadnjih sekundah v nogah priložnost za zmago (video)

Nogometaši Leipziga in Bayerna so se v osrednji tekmi 6. kroga nemškega prvenstva razšli z neodločenim izidom 2:2.

Leipzig, pri katerem je Kevin Kampl igral do 64., Benjamin Šeško pa od 72. minute, je peti, Bayern tretji, vodi pa Bayer Leverkusen. Po nepopolnem krogu je s 16 točkami v vodstvu Bayer, ki je danes premagal zadnjeuvrščeni Mainz s 3:0. Drugi je Stuttgart (15), tretji pa Bayern, ki ima tako kot Dortmund 14 točk.
Nogometaši Leipziga so odlično odigrali prvi polčas. Bayern je bil nevaren le v uvodnih minutah, potem pa so domači prevzeli pobudo. Po napakah gostov in hitrih protinapadih pa so tudi dvakrat zadeli, Lois Openda v 20. minuti, Castello Lukeba pa v 26.
A upe precej boljšega Bayerna v drugem polčasu je obudil Harry Kane z izkoriščeno enajstmetrovko v 57. minuti, potem ko je sodnik po ogledu posnetka dosodil igro z roko domače obrambe v živem zidu. Premoč Bavarcev v tem delu pa je potrdil še Leroy Sane s hitrim protinapadom za 2:2 v 70. minuti. Kampl je igral do 64. minute, Šeško pa je začel na klopi in vstopil v 72. Ob koncu je bil prav on najbolj nevaren pri Leipzigu, imel je dve lepi priložnosti za tretji gol, najprej je bil za las prekratek pri podaji Opende, pri drugi že globoko v sodnikovem dodatku pa mu je veselje po prodoru s pravočasnim posredovanjem izven kazenskega prostora preprečil vratar gostov Sven Ullreich.

V Mainzu je Leverkusen zanesljivo zmagal, najprej je Sepp van den Berg dosegel avtogol, v drugem delu pa sta z zadetkoma v razmaku šestih minut dvoboj odločila Jonas Hofmann in Alejandro Grimaldo.
Heidenheim je gostil Union Berlin. Slednji letos na domači sceni ne blesti, danes je doživel že četrti poraz, z edinim golom na tekmi je Jan-Niklas Beste novincem na prvoligaški sceni zagotovil drugo zmago v sezoni. Stuttgart, pred tem krogom četrti, je gostoval pri Kölnu. Na koncu je dosegel novo zmago, za oba zadetka je poskrbel Deniz Undav (68. in 88.), po razpletu drugih tekem pa je zdaj celo drugi na lestvici.
Wolfsburg je zadal prvi poraz v sezoni Eintrachtu (2:0), Borussia Mönchengladbach pa je dosegla prvo zmago, s 3:1 je premagala Bochum. Že v petek je Borussia Dortmund premagala Hoffenheim s 3:1.
V nedeljo bosta še obračuna Darmstadt - Werder Bremen in Freiburg - Augsburg.