Prva zmaga koprskih fantov

Četrti krog ni prinesel presenečenj. Koper je prvič zmagal in pričakovati je, da bo kmalu ujel vsaj sredino lestvice. Pri ženskah sta Krim in ajdovski Mlinotest na vrhu. Ajdovke so tekmo z Litijo pred reprezentančnim premorom odigrale vnaprej.

Tomislav Špruk je na sobotni tekmi dosegel šest koprskih zadetkov. Foto: Tomaž Primožic/FPA
Tomislav Špruk je na sobotni tekmi dosegel šest koprskih zadetkov. Foto: Tomaž Primožic/FPA

Prva DRL moški

Koper : Ljubljana 32:24 (19:11)

Dvorana Bonifika, gledalcev 120 sodnika: Majer in Žitnik.

Koper: Jelovčan, Logar, Morato, Špruk 6 (1), Žagar 4, Pavlović 2, Poklar 6 (1), Konjevič 1, Moljk, Vujović 1, Smolnik, Muminović, Sanabor 1, Makuc 4, Kete 1, Breznikar 6.

Strelci pri Ljubljani: Lukman 9 (5), Batagelj 5, Makivić 3, Križaj 2, Kolmančič, Leskovar, Tomšič, Lukman, Pintar po 1.

Sedemmetrovke: Koper 5 (2), Ljubljana 7 (5). Izključitve: Koper 10, Ljubljana 8 minut. Rdeči karton: Pavlović (43.).

KOPER Rumeno-modri so le dočakali prvo zmago v tej sezoni. Po porazih proti Slovanu, Ribnici in Celju so v svoji Bonifiki premagali Ljubljano, ki je drugič izgubila. Izbranci domačega trenerja Uroša Rapotca so imeli nekaj težav s tekmeci iz prestolnice le v uvodnih petnajstih minutah. Po izidu 8:8 se jim je povsem odprlo, zaigrali so zelo dobro v obeh smereh in si v 27. minuti priigrali devet golov prednosti (19:10). Tudi v drugi polčas so gostitelji vstopili izjemno razpoloženo in visoko motivirano, kar so pokazali tudi na igrišču. Vse niti igre so čvrsto držali v svojih rokah in visoko zmagali. Uroš Rapotec, trener Kopra, je po tekmi povedal: “Kljub naši prednosti gostje niso popustili do konca tekme. Mi smo posebej v prvem polčasu pokazali dobro igro v obrambi, v napadu pa smo se držali tega, kar smo se dogovorili in zadržali prednost. Drugi polčas smo bili v obrambi še naprej dobri, v napadu pa smo držali prednost. Zadnjih 15 minut so dobili priložnost tudi rokometaši, ki se vračajo po poškodbah in nam bodo v naslednjih tekmah prišli zelo prav.” Bojan Čotar, trener Ljubljane, je dodal: “Gostitelji so zasluženo zmagali. Mi smo bili na žalost premalo časa zbrani. V prvem polčasu smo tekmecu podarili devet tehničnih napak, kar so rokometaši Kopra znali kaznovati in tekmo mirno pripeljati do konca.” NR

Prva DRL ženske

Zelene doline Žalec : Trgo ABC Izola 21:18 (12:11)

Dvorana 1. OŠ Žalec, gledalcev 40 sodnika Teršek in Žibret.

Trgo ABC Izola: Cepič, Stojičić, Berzelak 4, Hodžić 4, Bratina 3, Treven 2, Čokelc 2, Vujmilović 2, Nadarević 1 Štritof. Trener Borut Hren.

Sedemmetrovke - Zelene doline 7:6, Trgo ABC Izola 7:4; izključitve - Zelene doline 2 minuti, Trgo ABC Izola 6 minut.

Žalec Izolanke imajo z ekipo iz Savinjske doline že tradicionalno negativno bilanco. Točke v boju za obstanek bodo morale iskati drugje. Tokrat so se sicer kar dobro borile. Prvi polčas je bil zelo napet Ana Taeng On Čokelc, Martina Vujmilović, Ana Berzelak, Lara Bratina, Teja Treven in Sara Hodžić so z goli držale priključek s tekmicami. Izid je bil večkrat izenačen, vrtstile pa so se tudi menjave ekip v vodstvu. Prva kriza izolske realizacije je nastopila tri minute pred koncem prvega polčasa, ko je bil izid še izenačen (10:10), nato pa skoraj tri minute Istranke niso prodrle skozi obrambo Žalčank. Drugi del se je začel s petminutnim strelskim mrkom Primork. Gostiteljice so prišle do treh golov prednosti in tekmic niso spustile blizu vse do poskusa zaključnega juriša Trgo ABC Izole. Teja Treven je ekipo popeljala povsem blizu (18:17), a naprej ni šlo. .

Žurd Koper : Sava 25:21 (11:12)

Dvorana OŠ Koper, brez gledalcev sodnika Hotko in Miklavčič.

Žurd Koper: Fidel, Benčič, Vatovec 9, Teraž 4, Arnavtović 4, Prašelj 3, Berzelak 1, Marič 1, Horvat 1, Soršak 1, Škabar 1, Cupin. Trener: Željko Zirdum.

Sedemmetrovke - Žurd Koper in Sava 4:3; izključitve - Žurd Koper 8 minut, Sava 10.

Koper Domačinke so imele z gostjami iz Kranja kar 50 minut trd boj, a so na koncu le dokazale, da so najboljša ekipa druge kakovostne skupine državne lige. Tekma preobratov se je nadaljevala še v večjem delu drugega polčasa. Gostje so do zadnjega minimalnega vodstva prišle še osem minut pred koncem tekme (18:19). Nato so Alma Arnavtović, Karin Vatovec in Tanaja Prašelj z goli ter Špela Fidel med vratnicama poskrbele za preobrat (24:19). S takšno prednostjo je bilo ob čvrsti koprski obrambi vprašanje, kdo bo zmagovalec, rešeno že pred zadnjim piskom sirene. im