Harald Oestberg Amundsen. Foto: EPA

Amundsen, ki je v svetovnem pokalu slavil tretjič, je tretjemu mestu na nedeljski 10-kilometrski preizkušnji v klasični tehniki dodal še prvo mesto na 20-kilometrski preizkušnji v prosti tehniki. Na zasledovanju je slavil s časom 52:38,0.

Drugi je bil Amundsenov rojak Erik Valnes (+32,9), ki je na včerajšnji preizkušnji končal mesto pred Amundsenom. Za popolno norveško slavje je poskrbel Jan Thomas Jenssen, ki je bil tretji (+1:04,6).

Slovenija je na letošnji novoletni tekaški turneji ostala še brez zadnjega predstavnika v moški konkurenci, saj je Miha Ličef odstopil po prvem krogu.

Tudi v ženski konkurenci je zmagovalka slavila z lepo prednostjo. Američanka Jessie Diggins je sama tekla v ospredju. 46,5 sekunde je zaostala Nemka Victoria Carl, slabi dve sekundi več pa Švedinja Linn Svahn.

Eva Urec zaradi bolezni ni štartala, Anja Mandeljc pa je z enakomernim ritmom napredovala in je s številko 49 pritekla na 37. mesto z zaostankom dobrih šestih minut za zmagovalko.

Amundsen in Diggins sta vodilna tako v Tour de skiju kot v svetovnem pokalu. Pred karavano je prost dan, v sredo pa se bo turneja nadaljevala v Davosu v Švici.