Šport > Nogomet
290 ogledov

Mura in Domžale padla v ogorčen boj za preživetje

NŠ Mura NK Bravo Jure Banfi/sobotainfo.com Bravo je slavil v Soboti.
S tekmami v Murski Soboti, Kidričevem in Domžalah se je začelo 26. kolo elitne slovenske nogometne lige.

V uvodni tekmi kola je Bravo vpisal sedmo točko v treh dvobojih z Muro v tej sezoni. Po neodločenem izidu jeseni v Murski Soboti in zmagi doma v začetku decembra je tokrat Muro premagal (1:2). Razlika bi bila lahko tudi višja, a so Ljubljančani v zaključku tekme kar tekmovali, kdo bo zapravil lepšo zaključno žogo.

Bravo Kostel je zasluženo prišel do zmage, saj je bil že v prvem polčasu bolj podjeten in nevaren. V 29. minuti je terensko premoč kronal z zadetkom, ki je bil plod dobrega preigravanja Gašperja Trdina ter dvojne podaje z Viktorjem Gidadom. Trdina je žogo elegantno spravil mimo vratarja Florijana Raduhe.

Izbranci domačega stratega Antona Žlogarja so v nadaljevanje krenili bolj ambiciozno in bili za to v 63. minuti tudi nagrajeni. Sandi Nuhanović je z natančno odmerjenim strelom dosegel prvenec v dresu Mure. Sobočani so po izenačenju še bolj odločno krenili v napad - Niko Kasalo je v 68. minuti z roba kazenskega prostora streljal naravnost v vratarja gostov, tako da je imel Bravo več prostora za protinapade in v 70. minuti je enega od prvih izkoristil Matej Poplatnik.

Domači vratar Raduha ga je lahko le podrl in gostom omogočil strel z bele točke. Učinkovito ga je izvedel prav Poplatnik, ki si zdaj z desetimi goli deli drugo mesto na lestvici strelcev.

V zaključku tekme, ko je Mura razkrila vse svoje karte in šla v napad po točko, je imel Bravo niz stoodstotnih priložnosti za potrditev zmage. Dve je zapravil Martin Pečar, Poplatnik in Jakov Gurlica pa sta zadela okvir vrat.

Vzpon Rogaške se nadaljuje

Aluminij Rogaška | Avtor: Facebook Facebook

Nogometaši Rogaške nadaljujejo uspešen niz. Na zadnjih šestih prvenstvenih tekmah so še petič ostali neporaženi, v Kidričevem so zabeležili četrto zmago (0:1), s katero so splezali na osmo mesto prvenstvene razpredelnice. Na njej so prehiteli prav Aluminij, ki ima isto število točk, a za odtenek slabšo razliko med danimi in prejetimi goli.

Prvi polčas je minil brez izrazite priložnosti. Rogaška je bila agresivnejša, domačim kradla žoge že na njihovi polovici, a je bila v napadalnih akcijah "nekonkretna", manjkala je zadnja podaja. Njeni igralci so nekajkrat prišli v kazenski prostor tekmeca, a se zapletali oziroma izbirali napačne odločitve. Prvi strel na tekmi je šele v 21. minuti sprožil Oliver Kregar, toda njegov poskus ni predstavljal večje nevarnosti za domačega vratarja Lana Jovanovića, ki je dobil žogo v naročje.

Aluminij se je nekoliko prebudil šele ob koncu prvega polčasa. V 37. minuti je po prostem strelu z glavo poskušal Mario Šubarić, še najlepšo priložnost prvega dela pa je zapravil Gašper Jovan, ki mu je v 40. minuti strel blokiral Nikša Vujčić.

Gosti so tudi v drugem delu prevzeli pobudo, več poskušali s streli, ki pa vsaj v uvodu niso našli poti do mreže. So pa v 55. minuti ponudili priložnost napadalcu Aluminija Gambijcu Bambi Sussu, ki je slabo streljal, še slabše je le nekaj trenutkov pozneje svojo strelsko znanje predstavil njegov soigralec Tom Kljun. V 73. minuti je bila blizu vodstva Rogaška. Patrik Mijić se je nepričakovano z desne strani odločil za strel, Jovanović ni najbolj posrečeno posredoval, žogo odbil, a je v mrežo ni uspelo poslati ne Kregarju ne Alenu Korošcu.

Zato pa so bili gosti bolj zadovoljni dobri dve minuti pozneje. Po protinapadu je Korošec z leve strani poslal lepo podajo na drugo vratnico, kjer je Galu Kurežu ni bilo težko potisniti v mrežo. Do konca tekme bi gosti lahko še povišali vodstvo, imeli so nekaj priložnosti, edino pravo za domače pa je zamudil Jovan.

Občinski derbi mlinarjem

Radomlje Domžale | Avtor: Facebook Facebook

Potem ko so nogometaši Kalcer Radomelj prejšnji teden senzacionalno izločili Maribor v pokalu Pivovarne Union, so v 26. kolu Prve lige Telemach zabeležili še prvo zmago v zadnjih šestih tekmah. V občinskem derbiju so zasluženo premagali Domžale (2:0).

S tem so še dodatno zapletli položaj na dnu razpredelnice, saj zdaj le tri točke loči pet moštev. Radomljani so zadnji s 24 točkami, eno več imata Rogaška in Aluminij, Domžale so pri 26, Mura, ki ima sicer dve tekmi manj, pa pri 27. Do konca prvenstva je še deset kol.

Radomljani so bili že v prvem polčasu bistveno boljša ekipa na terenu Športnega parka ob Kamniški Bistrici. Prvo res zrelo priložnost so zapravili v 6. minuit, ko je vratar Domžal Lovro Štubljar čudežno ubranil strel Dejana Vokića iz neposredne bližine.

Priložnosti za Radomlje so se nato kar vrstile, tako da je bilo že po pol ure igre jasno, da je vratar Štubljar glavni kandidat za naziv igralca tekme. V prvem polčasu je ustavil štiri strele v okvir gola in bil nerešljiva uganka za domače igralce.

Odpor Domžal oziroma vratarja Štubljarja je trajal še polovico drugega polčasa. V 69. minuti je mrežo gostov načel Madžid Šošić. Najprej je unovčil natančno podajo Stipa Markovića z leve strani kazenskega prostora in z glavo matiral Štubljarja, pet minut kasneje pa se isti igralec otresel Daniela Offenbacherja, prodrl v kazenski prostor, s strelom z leve strani kazenskega prostora pa še drugič zadel mrežo Domžal.