225266

Liga Nova KBM: V polfinalu tudi Šenčur in Helios

Avtor: Lamin Diallo
8. 5. 2024, 22.58

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so na drugi tekmi četrtfinala lige Nova KBM doma s 93:81 (21:21, 46:45, 73:58) premagali Ilirijo in se uvrstili v polfinale, kjer bodo igrali s Cedevito Olimpijo. Gorenjci so na prvi četrtfinalni tekmi v Ljubljani slavili s 75:67. V drugem polfinalu bosta igrala Krka in domžalski Kansai Helios.

Prva polfinalna tekma bo 14. maja, v novomeški dvorani Leona Štuklja se bosta pomerila Krka in domžalski Kansai Helios, dan pozneje bo še dvoboj Cedevite Olimpije in GGD Šenčurja.

Igralci Šenčurja so na drugi tekmi z Ilirijo do zmage prišli v tretji četrtini. Prvi polčas je bil zelo izenačen, le točka je bila razlike med ekipama ob odhodu na odmor. Že v prvih dvajsetih minutah je Alen Malovčić dosegel 15 točk in štiri skoke, kapetan Jan Novak po sedem točk in podaj ter pet skokov, pri veliko bolj uravnoteženem napadu gostov pa Tadej Ferme osem točk in tri skoke.

Ob polčasu je bila posebna slovesnost za prvi naslov slovenskega prvaka v zgodovini ekipe Šenčurja, ki so ga osvojili v kategoriji do 20 let.

Začetek tretje četrtine je bil sprva še izenačen, po prednosti štirih točk (54:50) pa je domačim uspel delni izid 8:1 in pet minut in pol pred koncem tretje četrtine je bilo 62:51. V naslednjih minutah je ob nadaljevanju uspešnih napadov in boljši obrambi gostiteljev prednost narasla na 15 točk.

Zadnja četrtina ni prinesla velike spremembe, Ljubljančani so sicer vmes zelo stopili dvomestno razliko, a so domačini hitro odgovorili in držali niti igre trdno v rokah vse do konca. V zadnji minuti so dobili priložnost tudi najmlajši člani domače zasedbe.

Malovčić je dosegel 17 točk, prav toliko rezervist Dalibor Đapa, Novak po 12 točk in devet podaj ter sedem skokov, pri gostih pa po 13 kapetan Mirko Mulalić in Luka Barišić, eno manj Ferme.

S tekmo med Ilirijo in GGD Šenčurjem se je v začetku meseca začela končnica lige Nova KBM, s tem dvobojem se je tudi končal četrtfinale. Že v torek je Krka z 89:82 v gosteh premagala LTH Castings, isti dan si je polfinale z 2:0 v zmagah zagotovila tudi Cedevita Olimpija, ki je doma Šentjur ugnala s 93:54.

Nocoj pa je najprej Kansai Helios v Podčetrtku tudi na drugi tekmi ugnal Terme Olimia (77:72), nato pa je tudi GGD Šenčur napredoval z 2:0 v zmagah.