263 ogledov

Olimpija ob koncu lovila Partizan, poraz tudi Krke

Jaka Blažič Partizan Mozzart Bet/Dragana Stjepanović
Oba slovenska kluba sta bila poražena.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tekmi 21. kroga lige Aba v gosteh izgubili s Partizanom s 102:110 (24:42, 57:70, 77:87).

Ljubljančani so po premoru zaradi pokalnih in reprezentančnih tekem v nadaljevanje regionalnega tekmovanja krenili pri enem najtežjih tekmecev. Pred dvobojem sta bili ekipi izenačeni pri 34 točkah, današnji dvoboj pa so po slabem prvem polčasu gostje v drugem skorajda pripeljali do preobrata, a bili na koncu vendarle prekratki.

Beograjčani so imeli v prvih treh četrtinah izreden strelski večer, praktično vse, kar so vrgli proti obroču, je v njem tudi končalo. Čeprav Cedeviti Olimpiji po prvi četrtini, ki jo je izgubila s 24:42, ni kazalo dobro, se zeleno-oranžni niso predajali. Z razpoloženima JR Stewartom (15) in Zoranom Dragićem (14) so ob koncu prvega prišli do še znosnega zaostanka 13 točk, pa čeprav so jih po drugi strani dobili kar 70.

V tretji četrtini se je dotlej odličen met domačim vendarle ustavil, gostje pa so počasi topili zaostanek. Pri 67:77 so prvič po dolgem času prišli na deset točk minusa, potem pa z dvema trojkama Aleksandra Šaškova že do 77:83, na zadnji del tekme pa tako odšli z realnimi možnostmi za preobrat.

Tudi v zadnji četrtini je bilo tesno in razburljivo. Nekajkrat so se gostje povsem približali (88:92 s trojko Zorana Dragića, 99:102 s košem Jake Blažiča v 39. minuti). A zadnjega koraka niso znali narediti, v odločilnih trenutkih pa je nato Alen Omić dobil osebno napako, po katerih so domači spet prišli do varne prednosti (106:102). Justin Cobbs je zgrešil zadnji poskus za tri za morebiten priključek, Partizan pa je tekmo, v kateri sta obe ekipi presegli stotico, končal z zmago 110:102.

Dragić je končal tekmo pri 22 ročkah, JR Stewart pri 18, Šaškov pa jih je dodal 13.

Nov domači poraz Krke

Novomeščani so gostili zasedbo s sredine lestvice in čeprav so bili po polovici tekme blizu presenečenju, so nazadnje Megi morali priznati premoč in ostajajo pri štirih zmagah, ob zdaj 17 porazih pa imajo na predzadnjem mestu 25 točk.

V prvem polčasu so bili Novomeščani povsem enakovredni tekmeci. Prvo četrtino so dobili za dve točki s trojko Leona Stergarja ob koncu, v drugi pa s trojko Marka Radovanovića tudi še vodili, a je potem Mega z delnim izidom 8:3 prišla do minimalnega vodstva.

Tudi večji del tretje četrtine si Mega še ni priigrala večje prednosti. Novomeščani so tekmece morali loviti, a so jih nekajkrat še ujeli in izenačili (58:58, 69:69). Toda v zadnji minuti je gostujoča ekipa prvič prišla do obilnejšega naskoka (79:71).

Gostje so delo nadaljevali še v zadnji četrtini in z delnim izidom 19:6 prišli do neulovljivega naskoka. Dve minuti pred koncem so tudi presegli stotico in nato rutinsko pripeljali dvoboj do zanesljive zmage.

Pri domačih je bil najbolj razpoložen Stergar z 21 točkami, po 19 sta jih dodala še Jan Špan in Radovanović, Špan je za dvojni dvojček imel še 11 podaj.

1. Crvena zvezda      20  17   3  1747:1457  37
 2. Partizan           21  15   6  1965:1597  36
 3. Budućnost          20  15   5  1695:1522  35
 4. Cedevita Olimpija  21  14   7  1818:1763  35
 5. Zadar              21  12   9  1661:1607  33
 6. Mega               21  11  10  1805:1746  32
 7. Igokea             20  11   9  1576:1632  31
 8. Studentski centar  20  10  10  1717:1703  30