Še v zadnji minuti je kazalo na prvi poraz Trebanjcev v domačem prvenstvu v tej sezoni, a so se rešili in osvojili točko. Vseeno po prvem neodločenem izidu nimajo več stoodstotnega izkupička.

Sprva je bolje kazalo domačim, ki so povedli in potem dva zadetka prednosti obdržali vse do izida 8:6. A so v 18. minuti gostje izenačili. V končnici prvega dela je bil v 29. minuti izid še 12:12, potem pa sta Uroš Miličevič in Jan Pucelj poskrbela za vodstvo Ribničanov.

Nadaljevanje je bilo nato nekakšna obratna preslikava prvega dela. Tokrat so bili gostje tisti, ki so imeli gol ali dva prednosti, Trebanjci pa so jih lovili. Ujeli so jih v 41. minuti (19:19) in nato tudi trikrat povedli. A tekma je bila nato negotova vse do konca. Vse do zadnje minute nobena ekipa ni vodila za več kot gol, nato pa je kazalo na zmago Ribničanov.

Po golu Mitje Nosana je namreč v naslednjem napadu Blaž Nosan zadel za veliko prednost gostov s 28:26. Mihajlo Radojković je hitro znižal za Trimo, potem pa so si gostje privoščili napako. Izgubljena žoga je omogočila zadnji napad gostiteljem, rokometaši Rika so si ob koncu s trdo igro prislužili še dve izključitvi, z le štirimi igralci pa niso mogli preprečiti izenačenja Marka Kotarja nekaj sekund pred koncem.

V naslednjem krogu bodo Ribničani prihodnjo soboto gostili Gorenje Velenje, ekipa iz Trebnjega pa bo dan prej gostovala v Celju.

Budja junak Maribora

Rokometaši Maribora Branika so premagali Herz Šmartno s 34:33 (19:19). Mariborčani so v drugem polčasu hitro povedli s 25:20, nato pa vodstvo povišali že na 28:21, a so Šmarčani v 59. minuti izenačili na 33:33. Domači so nato z golom Izidorja Budje le osvojili dve točki.