Ante Šimundža bo s svojimi varovanci poletje nadaljeval v 4. predkrogu za Evropsko ligo proti Žalgirisu. Foto: EPA

Gostitelji so v 12. minuti z zadetkom Josipa Drmića z glavo hitro povedli in v 44. minuti vodili že s 3:0, a so se bolgarski prvaki nato vrnili v igro z goloma Kirila Despodova ob koncu prvega in na začetku drugega polčasa. Napadali so tudi za izenačenje, čeprav so imeli od 17. minute, ko je rdeči karton prejel Dominik Jankov, na zelenici igralca manj.

Ludogorec je tekmo končal le z osmimi nogometaši, saj je francoski sodnik Benoit Bastien v zadnjih 20 minutah izključil še dva, med drugim slovenskega reprezentanta Žana Karničnika, ki je igral v drugem polčasu. V 86. minuti je v kazenskem prostoru povlekel za majico dvakratnega strelca Mislava Oršića in moral predčasno pod prho, z 11-metrovke pa je Bruno Petković postavil končni izid in potrdil napredovanje Zagrebčanov.

Ludogorec je pred tekmo ostal brez najboljšega strelca iz prejšnje sezone, ciprskega napadalca Pierosa Sotiriouja, saj je prestopil k japonskemu prvoligašu Sanfrecce Hirošima. Zaradi kartonov je manjkal tudi strelec s prvega srečanja prejšnji teden v Razgradu, Ganec Bernard Tekpetey. Tedaj so Zagrebčani zmagali z 1:2.

Žan Karničnik je bil izključen v 86. minuti zaradi vlečenja za majico Mislava Oršića. Foto: EPA

Dinamo na Norveško, Ludogorec proti Žalgirisu

Dinamo se bo v zadnjem predkrogu pomeril z norveškim prvakom, klubom Bodo/Glimt, ki je lani igral v četrtfinalu Konferenčne lige in izpadel proti poznejši zmagovalki Romi. Prva tekma bo prihodnji teden na severu Norveške, še prej pa bo Dinamo v soboto na derbiju domačega prvenstva na Maksimiru gostil Hajduk.

Ludogorec v 4. krogu kvalifikacij za Evropsko ligo čaka Žalgiris, najprej doma. Šimundža je v prejšnji sezoni z Muro izločil prav ta klub na poti v skupinski del Konferenčne lige.

Slovo Sturma po podaljšku

Neuspešna sta bila tudi Tomi Horvat in Jon Gorenc Stanković v majici graškega Sturma. Potem ko so avstrijski podprvaki na prvem srečanju v Lodžu proti Dinamu iz Kijeva izgubili z 0:1, so doma z istim izidom zmagali, vendar so v podaljšku prejeli dva zadetka in sklenili svojo pot v najelitnejšem evropskem tekmovanju. Horvat je igral do 84., Gorenc Stanković pa do 102. minute.

Šimundža: Priti v Ligo prvakov ni tako preprosto, kot se marsikomu zdi