Isaiah Stewart in soigralci preživljajo najtežje trenutke v karieri. Foto: AP

Začetek sezone je bil obetaven za Pistonse. Uvodno tekmo v Miamiju so izgubili po napeti končnici (103:102), nato pa so zanesljivo zmagali v Charlottu (99:111) in na domačem parketu ugnali Chicago s 118:102. 28. oktobra nihče ni pomislil, da bo sledil niz 26 zaporednih porazov.

Mladi igralci naredijo veliko osebnih napak in izgubijo preveč žog
Pistonsi imajo eno najmlajših ekip lige. Povprečna starost je manj kot 25 let. V povprečju naredijo največ osebnih napak na tekmo (22,8) in izgubijo največ žog v ligi (16,6).

V garderobi vsi igralci popolnoma na dnu
"Tudi take stvari se dogajajo. Izgubili smo 14 žog in nato prejeli 22 točk. Vsi igralci so popolnoma na dnu v garderobi, kar je normalno po takem nizu porazov. Vseeno sem zelo ponosen, da so že na naslednjem treningu motivirani. Vsi smo prepričani, da bo že na naslednji tekmi konec te nočne more," je na novinarski konferenci poudaril Williams. 52-letni strokovnjak je med letoma 2019 in 2023 zelo uspešno vodil Phoenix. Sunse je julija 2021 popeljal v veliki finale Lige NBA, kjer so povedli z 2:0 v zmagah proti Milwaukeeju, nato pa niso dobili nobene tekme več.

Monty Williams se je v Phoenixu pretekla štiri leta boril za naslov prvaka, zdaj pa že dva meseca čaka na zmago na klopi Detroita. Foto: AP

Stewart: Najhujša izkušnja v profesionalni karieri za vsakega posameznika
"Nihče od igralcev nikoli v karieri ni šel skozi tak črni niz. To je najhujša izkušnja v profesionalni karieri za vsakega posameznika v tej garderobi," je bil potrt center Isaiah Stewart.

Ko je LeBron James julija leta 2010 zapustil Cleveland in se preselil v Miami, so Cavaliersi prav tako nanizali 26 porazov v sezoni 2010/11. Ta dosežek je "uspel" tudi Philadelphii v sezoni 2013/14.

Cunningham: Moramo imeti poseben načrt za naslednjega tekmeca
"Vsi sovražimo poraze. Nestrpno že čakamo prvo zmago in zares nam je težko. Ne smemo ponavljati obrabljenih fraz. Prevečkrat smo si rekli, da bomo dobili naslednjo tekmo. Moramo imeti poseben načrt za naslednjega tekmeca in ne smemo ostati le pri besedah," je povedal Cade Cunningham, ki je bil prvi izbor na naboru leta 2021, a še ni pokazal vsega potenciala.

Brooklyn pravi tekmec za težko pričakovano zmago
V sredo v Little Caesars Areno prihaja Brooklyn. To bo lepa priložnost za konec črnega niza, naslednji trije tekmeci pa bodo precej neugodnejši. Boston, Toronto in Houston imajo precej močnejše ekipe in težko je pričakovati, da bi Pistonsom uspelo presenetiti.

Absolutni negativni rekord Lige NBA bi lahko dosegli že prihodnji teden. Philadelphia je ob koncu sezone 2014/15 in na začetku sezone 2015/16 izgubila 28-krat zapored.

Od zadnjega naslova minili dve desetletji
Junija 2024 bodo v Detroitu proslavili 20 let od zadnjega naslova prvaka, ko so Pistonsi v finalu s 4:1 v zmagah premagali favorizirane LA Lakerse. MVP finala je bil zdajšnji trener Portlanda Chauncey Billups, blesteli pa so Rasheed Wallace, Ben Wallace, Richard Hamilton in Tayshaun Prince. Jezerniki so bili nemočni, čeprav so bili Kobe Bryant, Shaquille O'Neal, Karl Malone, Gary Payton, Derek Fisher in soigralci pred začetkom finalne serije izraziti favoriti.