Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

sta
0 31.10.2022 09:07:29

Trener Dallasa Jason Kidd o Luki Dončiću: Videlo se je, da …

Ljubljančan blestel proti Orlandu.

Luka Dončić je s 44 točkami vodil Dallas Mavericks do domače zmage s 114:105 proti Orlandu Magic v severnoameriški košarkarski ligi NBA. V 37 minutah je dodal tri skoke in pet podaj. Tim Hardaway Jr. je za gostitelje dodal 21 točk, v igro pa je vstopil s klopi Dallasa, ki je dosegel tretjo zmago na šesti tekmi sezone.

Dončić je 30 ali več košev dosegel na vsaki od šestih tekem novega tekmovalnega obdobja, kar je nazadnje uspelo velikemu Michaelu Jordanu leta 1986. Drugič na zadnjih treh tekmah je prišel prek meje 40 točk. Tokrat je iz igre metal 17:26, zadel je osem od 14 prostih metov.

Tim Hardaway Jr. je za Dallas dodal 21 točk, v igro pa je vstopil s klopi Mavericks, ki so se hitro pobrali po porazu večer prej proti moštvu Oklahoma City Thunder, ko so po vodstvu s 16 točkami naskoka štiri minute pred koncem rednega dela klonili po podaljšku. Dončić je po tej tekmi priznal, da je bil krivec za poraz, povsem drugačen obraz pa je pokazal proti Orlandu. "Kar videlo se je, da bo letel, bil je pripravljen. Stopil je na igrišče in dal ton naši igri," je po tekmi dejal trener Mavericks Jason Kidd.

Dallas je bil boljši tudi v obrambi, tako je prvi nabor novincev pred sezono, Paolo Banchero, končal pri 18 točkah s šestimi zadetimi meti v 20 poskusih iz igre. Prvič v sezoni mu ni uspelo priti prek 20 točk, šest tekem v nizu pred tem s takim izkupičkom pa ga je popeljalo na tretje mesto v zgodovini.

Mavericks so povedli z desetimi točkami prednosti dobrih deset minut pred koncem, ko je Hardaway zadel trojko ob delnem izidu 25:8. Magic pa so se vrnili in 55 sekund pred zaključkom znižali prednost tekmecev na štiri točke. Dorien Finney-Smith je nato zadel trojko z desnega kota po podaji Hardawayja, ki je v zadnji četrtini nanizal 12 točk. Dallas bo na naslednji tekmi gostil Utah v noči na četrtek po slovenskem času.

Ekipa Los Angeles Lakers je po petih porazih prišla do prve zmage kot zadnja ekipa, ki ji je to uspelo v tej sezoni. Denver Nuggets, za katere slovenski reprezentant Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro, je ugnala s 121:110. Denver je s štirimi zmagami in tremi porazi osmi na zahodnem delu lige, Dallas je deseti.

Jezernike sta do prve zmage vodila zvezdnik LeBron James s 26 točkami, šestimi skoki in osmimi podajami, ter Anthony Davis s 23 točkami in 15 skoki. V ekipi Denverja je dvakratni zaporedni najkoristnejši igralec lige, Srb Nikola Jokić, zbral 23 točk in 14 skokov.

Hrvat Bojan Bogdanović je v nedeljo za 39,1 milijona ameriških dolarjev podaljšal pogodbo z Detroit Pistons še za dve leti, do 2025. Nato je bil na tekmi z 21 koši eden od štirih v moštvu, ki so zbrali 20 ali več točk, med najzaslužnejšimi za zmago s 128:114 nad branilci naslova Golden State Warriors. Saddiq Bey je vpisal 28 točk, Isaiah Stewart 24 in 13 skokov, Cade Cunningham pa 23 ter 10 skokov in devet asistenc. Na drugi strani sta bila najbolj učinkovita Stephen Curry (32) in Jordan Poole (30).