Olympiacos Monaco Barcelona Panathinaikos Partizan Beograd Alba berlin Žiga Samar Mike Tobey Crvena zvezda Real Madrid Evroliga

Petek, 12. 4. 2024, 22.25

Evroliga, 34. krog

Partizan računal na pomoč Crvene zvezde, a je ni dobil

Partizan | Partizan je za play-in potreboval svojo zmago nad Valencio in poraz Efesa, a so Turki premagali Crveno zvezdo. | Foto Guliverimage

Končan je redni del evrolige. Medtem ko kluba s slovenskima košarkarjema Crvena zvezda (Mike Tobey) in Alba Berlin (Žiga) končujeta pri repu razpredelnice, pa je bilo še vroče v boju za uvrstitev v play-in. A je odločila že prva tekma: Anadolu Efes je z zmago s kar 100:55 proti Crveni zvezdi ubranil 10. mesto.

Poleg Real Madrida, ki si je že nekaj krogov pred koncem zagotovil najboljše izhodišče, in Panathinaikosa so na mestih za neposredno uvrstitev v končnico še Monaco, Barcelona, Olympiakos Pirej in Fenerbahče. Baskonia si je že pred zadnjim krogom zagotovila play-in za končnico, prav tako Virtus Bologna.

Prvouvrščeni Real je redni del sezone končal s 27. zmago. Na tekmi, kjer sta izstopali obrambi, je Žalgiris premagal s 64:62. Z zmago nad Bayernom je neposredno uvrstitev v končnico potrdil tudi Monaco (89:85).

Zanimiv je bil boj za zadnje mesto v play-inu, na katerem je bil pred 34. krogom Anadolu Efes, za njim pa sta z zmago manj zaostajala milanska Olimpia in beograjski Partizan. Efes je v zadnjem krogu igral s Crveno zvezdo, ki bi torej lahko z zmago pomagala večnemu rivalu Partizanu. A mu ni. Že ob polčasu je Zvezda zaostajala z 31:45, po treh četrtinah s 44:76, na koncu pa izgubila z neverjetnih 55:100. Razlika 45 točk pomeni najhujši poraz Crvene zvezde v evroligi. S 26 točkami je bil prvi strelec tekme Elijah Bryant. Mike Tobey je za Zvezdo igral 13 minut, a se ni vpisal med strelce.

Miloš Teodosić je po verbalnem napadu na sodnika končal predčasno, izključena pa sta bila tudi Tyrique Jones pri domačih in Joel Bolomboy pri gostih zaradi pretepa.

Milanska Olimpija ni prišla niti do pirove zmage, z 92:86 jo je premagal Maccabi, ki pa končuje redni del lige v prvi deseterici.

Žiga Samar | Foto: www.alesfevzer.com Žiga Samar Foto: www.alesfevzer.com S porazom je evroligo sklenil tudi drugi slovenski reprezentant, Žiga Samar. Njegova Alba Berlin je s 75:84 izgubila s Panathinaikosom, kjer naloge športnega direktorja opravlja Sani Bečirović. Z 28 točkami je bil najboljši strelec tekme nekdanji član Miami Heat, Kendrick Nunn. Samar je dobil dobrih 20 minut in dosegel 12 točk, tri skoke in tri asistence, a tudi izgubil tri žoge.

Za konec kroga so zmagali Olympiakos, Lyon, Baskonia in Partizan.