Harry Kane je bil s šestimi goli prvi strelec preteklega svetovnega prvenstva v Rusiji. Foto: Reuters

29-letni napadalec Tottenhama, ki je na 76 tekmah v dresu treh levov dosegel 51 zadetkov, je udarec prejel na začetku drugega polčasa, na zelenici pa je ostal do 75. minute, ko ga je zamenjal Callum Wilson.

Zdaj ga čaka dodaten pregled, ki bo razkril stanje njegovega gležnja. Po slikanju bo jasno, aali bo prvi strelec zadnjega svetovnega prvenstva, na katerem je Anglija prišla do polfinala, lahko zaigral že v petek, ko se bodo Angleži pomerili z Američani. ZDA so na prvem obračunu v Katarju remizirale z Walesom.

V vrsti Garetha Southgata ima težave s poškodbo James Maddison. Član Leicester Cityja je obračun z Iranom izpustil zaradi poškodbe kolena. Branilec Harry Maguire je, kot poroča BBC, igrišče v 70. minuti zapustil zaradi slabega počutja. Mesto je prepustil Ericu Dierju.

Iran je na tem obračunu po prvi menjavi moral poseči že v 20. minuti, saj se je poškodoval vratar Alireza Beiranvand. Zamenjal ga je Sejed Hosein Hoseini.

Francija ostala še brez Lucasa Hernandeza

V francoski reprezentanci, ki je sicer udarno začela svetovno prvenstvo z visoko zmago nad Avstralijo (4:1), pa zdravstvenim težavam ni videti konca. Potem ko je moral Didier Deschamps s seznama zaradi poškodb črtati kar nekaj imen – med njimi tudi dobitnika zlate žoge Karima Benzemaja – je zdaj ostal še brez Lucasa Hernandeza.

Branilec Bayerna je nerodno stopil v akciji, ko so Avstralci dosegli vodilni gol. Po devetih minutah je odšepal z igrišča, zamenjal pa ga je brat Theo. Pregled je pokazal strgano križno vez, zaradi česar je celo končana Lucasova sezona.