Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

nu
1 23.04.2023 11:41:21

Drama v Bayernu! Legendarni Kahn izgubil živce, po menjavi trenerja udaril z vso silo: Trener? On je zadnji, o ...

Oliver Kahn ni varčeval s kritikami na račun igralcev Bayerna.

Nogometaši Bayerna so v tekmi 29. kroga nemške bundeslige izgubili z Mainzem z 1:3. Bayern je že več kot mesec dni v veliki krizi, iz katere ni pomagala niti trenerska menjava. V tem času so nemški prvaki izpadli iz pokala in lige prvakov, v prvenstvu, kjer so bili zadnja leta serijski prvaki, pa so prišli do točke, ko lahko prvič po letu 2012 v Nemčiji zmaga nekdo drug.

Vsaj v prvem polčasu še ni kazalo na polom vodilne ekipe, po enem razveljavljenem golu Sadia Maneja zaradi prepovedanega položaja je ta igralec zadel za vodstvo. Toda v nadaljevanju so zagrizeni domači nogometaši postajali vse boj nevarni, po izenačenju Ludovica Ajorqua v 65. minuti pa so popolnoma izkoristili anemične in raztresene tekmece ter v pičlih 12 minutah z zadetkoma Leandra Barreira in Aarona Martina zapečatili usodo Bayerna, sami pa naredili pomemben korak v boju za evropska tekmovanja in začasno skočili na šesto mesto.

"Kdo želi biti nemški prvak? Ta ekipa zagotovo ne. Na igrišču je 11 igralcev, ki se morajo močno potruditi, da bi dosegli klubske cilje. Za to se gre v nogometu. Vsak igralec se mora vprašati, kaj želi narediti na igrišču in ali je preda ekipi. Bayernu je v drugem polčasu manjkalo skoraj vse," je bil po tekmi jezen direktor Bayerna Oliver Kahn. Legendarni Nemec in dolgoletni vratar nemškega velikana je tokrat stopil v bran trenerju Thomasu Tuchlu, ki je nogometaše Bayerna prevzel pred kratkim. "Tuchel je zadnji, o kateremu bi se morali pogovarjati. On in njegovi sodelavci delajo vse na tem, da bi igralce popeljali do naslova prvaka. Kljub slabši igri imam še zmeraj možnosti, vse je mogoče," je dodal Kahn, ki mu je na stadionu v Mainzu družbo delal športni direktor Hasan Salihamidžić.

Značke: bayern, kahn