Tabor blizu novega presenečenja

Boj za obstanek bo očitno neizprosen. Po zmagi Radomelj v Kopru je sinoči neporažen ostal tudi sežanski Tabor, ki je v gosteh Muri odščipnil točko, kaj lahko pa bi osvojil vse tri.

MURSKA SOBOTA > Sežancem je po prvem polčasu v Fazaneriji odlično kazalo, saj so vodili z 2:0. V drugem delu pa so domači nogometaši sicer rešili točko, a niso prepričali navijačev, ki so jih z igrišča pospremili z žvižgi. Sobočani so sicer pogrešali nekaj standardnih nogometašev, a so hitro zagrozili. V četrti minuti je namreč Matic Maruško ob dobrem posredovanju Jana Koprivca zadel vratnico po strelu z 20 metrov. Zato pa so Kraševci izkoristili svojo prvo priložnost na tekmi. Sacha Marasović je v 11. minuti žogo poslal v globino do Luke Šušnjare, ta je prišel pred vratarja Klemna Mihelaka in ga rutinirano premagal. V 14. minuti bi lahko Ndzengue Fahd povečal prednost gostov, a je iz ugodnega položaja v bližini gola zgrešil cilj. Na drugi strani pa je Koprivec spet izvrstno posredoval v 16. minuti, ko je v sredini kazenskega prostora streljal Ivan Šarić. Fahd je novo priložnost Tabora zapravil v 39. minuti, vendar je iz bližine žogo poslal čez gol. Odkupil se je malo kasneje, ko je po podaji Alena Korošca sam stekel proti vratom in le premagal Mihelaka za 2:0.

Mura se je v igro vrnila v 49. minuti, ko je Briški igral z roko in zakrivil enajstmetrovko. Strel Nikole Petkovića je Koprivec obranil, a se je žoga spet odbila do Murinega nogometaša, ki je v drugem poskusu zadel. V 56. minuti je Mihelak preprečil povišanje Taborovega vodstva, ko je obranil strel Korošcu. V 69. je Mura izenačila, pred vrati se je znova najbolje znašel Petković. V 89. minuti je Mihelak obranil še en strel gostov, v 90. pa je Jakoslav Stanković zadel le zunanji del mreže Murinih vrat.

Mura : Tabor 2:2 (0:0)

Stadion Fazanerija, gledalcev 700, sodnik Šabanagić (Ljubljana). Strelci - 0:1 Šušnjara (11), 0:2 Fahd (41), 1:2 Petković (49), 2:2 Petković (69).

Tabor: Koprivec, Kouao, Ovsenek, Briški, Kaleba (od 85. Al. Zeljković), Gimsay (od 52. Iscaye), Ad. Zeljković (od 64. Halilović), Korošec, Marasović (od 53. Bešir), Fahd, Šušnjara (od 52. Stanković). Trener: Dušan Kosić.

Rumeni kartoni: Morris, K. Cipot; Briški, Stanković.