parasmučanje Jernej Slivnik

Sobota, 14. 1. 2023, 15.24

VEYSONNAZ, PARASMUČANJE, SVETOVNI POKAL

Slivniku še eno četrto mesto v Švici

Jernej Slivnik | Jernej Slivnik je še tretjič v Veysonnazu končal tik pod stopničkami. | Foto Sportida

Jernej Slivnik je še tretjič v Veysonnazu končal tik pod stopničkami.

Slovenski smučar Jernej Slivnik je tekmovanja na postaji svetovnega pokala parasmučarjev v švicarskem Veysonnazu končal še z enim četrtim mestom. Danes je na tem mestu končal še na slalomski tekmi, ki jo je dobil Norvežan Jesper Pedersen.

Pred tem je bil dvakrat četrti na veleslalomskih tekmah, na eni pa je odstopil.

Za Pedersenom sta danes končala Italijan Rene De Silvestro in Francoz Victor Pierrel.

Za 22-letnega Hrušičana so bili nastopi ta teden v Švici prvi v sezoni v svetovnem pokalu. Pred tem je nastopil na tekmah Fis in osvojil dve drugi, eno četrto in eno šesto mesto.

Tekme v Švici so sicer zadnji test za smučarje pred vrhuncem sezone, svetovnim prvenstvom v parasmučanju, ki bo v španskem Espotu potekalo med 19. in 29. januarjem.

Slivnik bo na prizorišče SP odpotoval 20. januarja, nastopil pa bo 26. in 28. januarja v veleslalomu in slalomu.