Poroka na prvi pogled: Marko in Jerneja končala ...

11 11.05.2024 09:37:37

Vijoličasti proslavljali pred večnim derbijem (foto)

Grega Wernig
Odločitev pred zadnjimi 90 minutami.

V Ljudskem vrtu imajo med odštevanjem do večnega derbija dovolj razlogov za zadovoljstvo. Ne le zaradi razprodanega stadiona, ki bo pospremil spopad Maribora in Olimpije, razveselili so jih njihovi upi. Vijoličasta prihodnost je v predzadnjem krogu v mladinski konkurenci v Rogozi z 1:0 premagala Brinje Grosuplje in si pred sklepnimi 90 minutami že zagotovila naslov prvaka. Dejan Dončić in njegovi varovanci imajo pet točk naskoka pred najbližjo zasledovalko Muro, ki bo prvenstvo končala kot podprvak; pred Celjem in Olimpijo na tretjem oziroma četrtem mestu ima prav tako pet točk prednosti. Edini strelec za šampionsko slavje je bil Tine Čuk, v polno je zadel v 43. minuti.

1maribor U19 gw

V tekmi za potrditev naslova in uvrstitev v kvalifikacije za ligo prvakov za mlade so igrali: Tomažič, Kolednik, Poredoš, Hunjet, Lorbek, Silajdžić, Osterc (od 46. Grizold), Grlić, Katič (od 67. Antič Kurbus), Čuk (od 90. Mihelič), Dukarić.

"Čestitke igralcem in strokovnemu štabu. Ko potegnemo črto, smo si zaslužili ta naslov, ne glede na to, kaj se je dogajalo v jesenskem delu. Spomladi je bila zgodba drugačna, nanizali smo devet zaporednih zmag, ob dveh neodločenih rezultatih smo ekipa z največ zmagami, najmanj porazi in najmanj prejetimi zadetki, tako da tudi ti podatki dokazujejo, da je trofeja v pravih rokah," je poudaril trener Dejan Dončić.

2maribor U19 gw

Izidi 29. kroga: Maribor – Brinje Grosuplje 1:0, Aluminij – Radomlje 2:2, Olimpija – Gorica 0:1, Nafta – Celje 1:3, Rudar – Domžale 3:2, Ilirija – Bravo 2:0, Tabor – Mura 0:2; sobota ob 13. uri: Koper - Krka

16. Tabor 29 5 6 18 23:62 21

Pari 30. (zadnjega) kroga, sreda, 15. maja, ob 17.30: Brinje Grosuplje – Koper; petek, 17. maja, ob 17.30: Bravo – Rudar; nedelja, 19. maja, ob 17. uri: Celje – Aluminij; ponedeljek, 20. maja, ob 17.30: Domžale – Nafta, Radomlje – Olimpija, Gorica – Maribor, Krka – Tabor, Mura - Ilirija