ACH Volley Liga MEVZA Srednjeevropska liga

Torek, 27. 12. 2022, 21.43

Liga MEVZA

ACH Volley brez težav do zmage proti Amstettnu

Odbojkarska liga prvakov: ACH Volley - Ziraat Bank | ACH Volley je s 3:0 premagal avstrijski Amstetten. | Foto Grega Valančič/Sportida

ACH Volley je s 3:0 premagal avstrijski Amstetten.

Odbojkarji ACH Volleyja so na tekmi tretjega turnirja srednjeevropske lige v Avstriji premagali domači Amstetten s 3:0 (-17, -15, -15). Naslednjo tekmo bodo odigrali že v sredo proti hrvaški ekipi Mladost Ribola. Odbojkarji Merkurja Maribora pa so na domači tekmi v dvorani Tabor premagali Zadrugo Dob s 3:1 (-25, 11, 22, 20).

Ljubljančani so tretji turnir letošnje izvedbe srednjeevropske lige začeli z zmago, skupno pa so pri šestih s prav toliko tekem. Ob tem so izgubili le en niz. Amstetten, ki ga s klopi vodi slovenski strokovnjak Andrej Urnaut, pa po petih tekmah ostaja pri dnu brez zmage z vsega tremi osvojenimi nizi.

V prvem nizu so domači dolgo kljubovali favoriziranim Ljubljančanom. Približali so se na 16:19, nato pa so varovanci Radovana Gačiča postavili stvari na svoje mesto in niz dobili s 25:17. V drugem je po hitrem vodstvu ACH Volleyja domača zasedba stik držala do sredine niza, nato pa je do izraza vnovič prišla kakovost aktualnih prvakov.

Tretji niz je bil sprva še najbolj izenačen, a daleč od tega, da bi gostje dovolili presenečenje. Po vodstvu s 13:11 so se hitro odlepili in mirno pripeljali dvoboj do konca ter vpisali šesto zmago v tekmovanju.

Mariborčani boljši od Zadruge Dob

Odbojkarji Merkurja Maribora so na domači tekmi tretjega turnirja srednjeevropske lige v dvorani Tabor premagali Zadrugo Dob s 3:1 (-25, 11, 22, 20).

Mariborčani so premagali Zadrugo Dob. | Foto: Grega Valančič/Sportida Mariborčani so premagali Zadrugo Dob. Foto: Grega Valančič/Sportida

Varovanci Sebastijana Škorca so na peti tekmi v srednjeevropski ligi slavili tretjič. S tem so na lestvici z devetimi osvojenimi točkami napredovali na četrto mesto in so tik za Zadrugo (10 točk). Pred obema so odbojkarji ACH Volleyja (18) in Calcita iz Kamnika (14).

Prvi niz je bil nepredvidljiv, ekipi pa sta se ves čas izmenjavali v vodstvu. Domači so zapravili tri točke naskoka, v končnici pa so bili bolj zbrani tekmeci iz Avstrije. V drugem je bila zgodba povsem drugačna. Hitro vodstvo domačih s 6:2 je nakazalo, kako se bo vse skupaj odvilo. Po 12:7 so domači z devetimi zaporednimi točkami povsem onemogočili goste in ekspresno izenačili.

Na krilih drugega so Mariborčani začeli tudi tretji niz. Hitro vodstvo z 9:3 pa ni bilo dovolj za mirno končnico. Gosti so izenačili na 18:18, nato pa so do odločilne prednosti s 24:22 prišli Mariborčani in povedli z 2:1. Tudi v četrtem so domači hitro povedli z 8:3, a bili tokrat pri ohranjanju naskoka vendarle bolj zanesljivi. Nekajkrat so se gosti približali na dve točki, bližje pa niso prišli.

V sredo bo od slovenskih klubov igral ACH Volley proti hrvaški ekipi Mladost Ribola, Maribor pa bo naslednjo tekmo odigral v četrtek proti slovaški ekipi Rieker Komarno. Calcit je svojo edino tekmo na tretjih turnirjih odigral predčasno pred dvema tednoma.