[3137]
220645

Avtor: Lamin Diallo
15. 3. 2024, 23.06

Nogometaši Leipziga so v 26. krogu nemške nogometne lige vknjižili visoko zmago, s 5:1 so v gosteh ugnali Köln in na četrtem prvenstvene razpredelnice vsaj začasno prehiteli Borussio Dortmund. Slovenski reprezentant Benjamin Šeško je za Leipzig igral do 74. minute, med strelce se ni vpisal, je pa prispeval podajo za prvi gol.

Leipzig je povedel v 15. minuti po lepi kombinaciji, ki jo je po podaji Šeška zaključil Xavi Simons. Domče moštvo je izid izenačilo le nekaj minut kasneje po predložku iz kota ter zaključku Adamyana.

V drugem delu pa so varovanci Marca Roseja povsem nadvladali svojega nasprotnika in zadeli še štirikrat. Prvi je v drugem polčasu mrežo Kozličkov načel Loïs Openda, ki je zadel dvakrat – prvič v 63. minuti, nato pa še 4 minute kasneje. V 70. minuti je svoje dodal Haidara, za piko na i je v 82. minuti zadel še Poulsen, ki je v igro vstopil v 82. minuti namesto Šeška.

1

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

2

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več