Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Številka ena na svetu v lisicah! Ne boste ...

nu
nu
0 26.10.2023 11:45:14

Odkritje Barce z novim svetovnim rekordom! Tako je videti žoga, ki leti z 230 km/h v gol! (video)

Že takoj je bilo jasno, da je šlo za pravo bombo, toda tole ...

Barcelona je dosegla tretjo zmago v letošnji sezone lige prvakov, po belgijskem Antwerpnu in portugalskem Portu je na njihovem začasnem domačem stadionu Montjuic v sredo padel tudi Šahtar. Katalonska zasedba je oba gola dosegla v prvem polčasu, med 28. in 36. minuto sta zadela Ferran Torres in Fermin Lopez, končni izid 2:1 pa je v 62. minuti postavil Georgij Sudakov.

Še posebej zadetek Lopeza je pritegnil precej pozornosti, saj je bilo že tako moč opaziti, da je šlo za izjemno močan udarec, dan kasneje pa merilne naprave razkrivajo, da takšnega strela v gol v vsej zgodovini nogometa ni sprožil še nihče. Lopezova žoga je v gol letela s hitrostjo 230 kilometrov na uro, prejšnji rekorder je bil Ronny Heberson iz Sportinga, ki je udaril s hitrostjo 210 km/h, na lestvici petih najmočnejših udarcev pa so še Arjen Robben (190 km/h), Steven Reid (189 km/h) in Ronald Koeman (188 km/h).

Če se vam spodaj posnetek strela Fermina Lopeza ne pokaže, si ga lahko ogledate tudi na TEJ POVEZAVI.

Značke: lopez, barcelona