Slovenke so na svetovnem prvenstvu v Južni Koreji izpolnile cilj in so obstale v diviziji I, skupini B ter pri tem dosegle najvišjo uvrstitev v zgodovini slovenskega ženskega hokeja. Foto: OrganizatorFoto: Organizator/Hokejska zveza Slovenije

Hokejistke Velike Britanije so trikrat povedle, a so Slovenke vselej izenačile. Najprej v 23. minuti 17-letna Arwen Nylaander, v 26. minuti kapetanka Pia Pren, podaljšek pa je v 57. minuti izsilila Sara Confidenti.

Britanke so predtem povedle v 56. minuti, a so Slovenke čez 57 sekund že izkoristile številčno premoč, pri čemer je kapetanka podala strelki izenačenja in ji vrnila za asistenco ob 2:2.

Confidenti edina strelka v loteriji

25-letna Sara Confidenti je na koncu postala velika junakinja tekme, saj je v četrti seriji kazenskih strelov kot edina premagala vratarko Nicole Jackson in postavila končni izid 4:3 za Slovenijo. Z drugo zmago so risinje potrdile obstanek v diviziji I, skupini B oziroma tretjem razredu svetovnih prvenstev pod okriljem IIHF-a.

45 + 3 obrambe slovenske vratarke

Ob razmerju strelov 48:33 za Britanke v 65 minutah igre je temelj uspeha kot že na celotnem turnirju postavljala Pia Dukarič, ki je tokrat ubranila 45 strelov in še tri kazenske strele.

V drugi razred oz. divizijo I, skupino A, je napredovala gostiteljica turnirja Južna Koreja, medtem ko so izpadle hokejistke iz Kazahstana.

Selektor Kos: En manjši korak naprej

"Obstanek smo si že zagotovile, ampak današnja tekma je bila res nekaj posebnega. Potrditev, da spadamo v to divizijo ter vsaka čast vsaki punci posebej in vodstvu," je za Hokejsko zvezo Slovenije dejala Nina Lončar.

"Punce so to tekmo odigrale po svojih najboljših močeh. V glavah so imele, da je to tekma za obstanek in na koncu jim je to po dolgih mukah tudi uspelo," pa je povedal selektor reprezentance Boštjan Kos.

Kos je bil zadovoljen s celotno predstavo reprezentance na SP-ju. "Kar se tiče punc ter njihovih predstav in pristopa do same igre, vrhunsko. Lahko jim rečem samo hvala za eno lepo doživetje na tem prvenstvu ... Letos smo naredili en manjši korak naprej in želim si, da bodo tudi drugo leto storile še enega naprej."