V superpokalu, ki ga prirejajo od leta 2003, sta se tradicionalno srečali najboljši ekipi prejšnje sezone. Cedevita Olimpija (državni in pokalni prvak) je Helios (v obeh najpomembnejših tekmovanjih je bil v lanski sezoni drugi) premagala s 76:59, kar je dobra popotnica pred sobotnim začetkom Lige ABA, ko v Stožice prihaja Mega. Foto: www.alesfevzer.com

Z 21 točkami je bil najboljši strelec Luka Ščuka, ki je s svojo peto trojko v 37. minuti Olimpiji priboril 13 točk prednosti (70:57). Ščuko (ob 21 točkah še sedem skokov) so izbrali tudi za najboljšega igralca tekme.

Ob polčasu je bilo 41:34, Kansai Helios pa se je v tretji četrtini močno približal, a je po trojki Jake Blažiča ob koncu 30. minute Olimpija v zadnjo četrtino krenila z desetimi točkami zaloge (59:49).

Cedevita Olimpija zanesljivo osvojila superpokal

"Igralci so si zmago zaslužili, saj so k tekmi pristopili resno. Domžalčani so zelo dobra ekipa. Če jim pustiš, da igrajo tako, kot so igrali v prvi četrtini, lahko dosežejo veliko število točk. Mi smo nato malo prilagodili našo agresivnost. A še vedno imamo težave, kar nekaj minut smo igrali brez organizatorja igre in z igralci na različnih položajih," je povedal Simone Pianigiani, trener Cedevite Olimpije.

To je četrta zaporedna superpokalna lovorika Cedevite Olimpije, skupaj pa dvanajsta. Domžalčani superpokala še niso osvojili, štirikrat jih je (vključno z današnjo tekmo) ustavila Olimpija, enkrat Krka.