Victor Oladipo je 23 točk dosegel s 50-odstotnim metom iz igre. Foto: Reuters

Prvi nosilci Vzhodne konference so igrali brez ključnih mož Jimmyja Butlerja in Kyla Lowryja, toda vseeno so zanesljivo napredovali. Znova je bila odlična defenzivna predstava Vročice. "Ključna je bila naša obramba," je dejal Bam Adebayo, ki je minuto pred koncem zabil za 97:93. Z 20 točkami, čemur je dodal še 11 skokov, je bil drugi strelec Miamija. 23 jih je prispeval Victor Oladipo. De'Andre Hunter je bil s 35 točkami prvi strelec gostov.

"Zares so dobra obrambna ekipa. Držijo se sistema, kar jim res dobro uspeva. Ko se osredotočijo na enega igralca, ob tem opravijo zares dober posel," je razlagal Trae Young, ki so ga v seriji košarkarji s Floride odlično zaustavili. Prvi zvezdnik Atlante je iz igre tokrat metal le 2/12, prispeval pa 11 točk: "Očitno je, da nisem bil pri metu." Young je sicer v seriji v povprečju prispeval le dobrih 15 točk (v rednem delu sezone 28,4, op. a.), iz igre pa metal 32-odstotno. Na petih tekmah je zbral 30 podaj, tolikokrat je tudi izgubil žogo.

Miami, ki se bo pomeril z zmagovalcem dvoboja med Philadelphio in Torontom, prva tekma 2. kroga pa bo v ponedeljek na Floridi, je pobudo prevzel v drugi četrtini, potem ko je zaostanek za tri s serijo 17:0 pretvoril v vodstvo 54:40. Pred zadnjo četrtino je vodil s 75:64. V končnici so se Hawksi nevarno približali, prišli na -2, toda po košu Adebaya na začetku zadnje minute domačega vodstva niso več ogrozili.

Morant odločil srečanje v Memphisu

Memphis si je z zmago nad Minnesoto s 111:109 priboril vodstvo v seriji s 3:2 in zaključno žogo za drugi krog. Junak zmage je bil Ja Morant. Igralec, ki je najbolj napredoval v tej sezoni Lige NBA, je dosegel zadnjih 13 točk Grizlijev, vključno z odločilnim polaganjem sekundo pred koncem. Srečanje je sklenil s 30 točkami in 13 skoki, le podaja pa mu je manjkala do trojnega dvojčka. Dolgo je lovil ritem, nato pa se razigral ob zaključku tretje četrtine s silovitim zabijanjem, v zadnji pa prispeval 18 točk.

Volkovi so slabih sedem minut pred koncem vodili za 11, gostitelji pa so odgovorili s serijo 10:0. "Odigral je izvrstno zadnjo četrtino," je bil s predstavo svojega najboljšega igralca zadovoljen trener Memphisa Taylor Jenkins. V odločilni akciji je napako napravil Anthony Edwards, ki je izpadel v obrambi, potem ko je, kot je dejal, skušal ukrasti žogo. Morantu se je odprlo veliko prostora, nato pa je atraktivno v svojem slogu zaključil kljub posredovanju Jarreda Vanderbilta. Pri Minnesoti je bil najbolj razigran Karl-Anthony Towns z 28 točkami in 12 skoki. Šesta tekma bo v Minneapolisu v petek.

Tudi Phoenix do zaključne žoge

S 3:2 je povedel tudi prvi nosilec Zahoda Phoenix, ki je bil s 112:97 na domačem parketu zanesljivo boljši od New Orleansa. Mikal Bridges se je izkazal z 31 točkami, Chris Paul pa z 22 in 11 podajami. Sonca so vodila vso tekmo, največ pa za 18. V tej sezoni so tako dobila še 50. tekmo, na kateri so vodila po tretji četrtini. Izgubila niso nobene. Pri gostih je bil z 22 točkami najbolj razigran Brandon Ingram, CJ McCollum pa jih je dodal 21. Šesta tekma bo v četrtek v New Orleansu.