Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 24.11.2023 22:37:41

Jeseničani po podaljšku klonili v Lustenauu

Luka Vovk
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh po podaljšku izgubili z Lustenauom z 1:2 (0:0, 0:1, 1:0; 0:1).

Jeseničani, aktualni prvaki drugega najmočnejšega regionalnega tekmovanja, v zadnjem času precej nihajo v formi. Dve zmagi so nazadnje povezali sredi oktobra, potem so izgubili pet od zadnjih osmih tekem, nazadnje doma po kazenskih strelih proti Fassi.

Pred današnjim gostovanjem na zahodu Avstrije so tako zdrsnili na četrto mesto, prehitel jih je tudi Vipiteno.

Danes pa je proti moštvu s sredine lestvice slovenska ekipa spet iztržila le točko. Lustenau je po prvi tretjini brez zadetkov povedel, vratarja Bora Glaviča so domači prvič premagali v 23. minuti. Jeseničani so imeli v drugi polovici tekme rahlo terensko premoč, dosegli pa le en gol, ko je za izenačenje poskrbel Lovro Kumanović na začetku zadnje tretjine. Do konca zadetkov ni bilo več, v podaljšku pa so imeli domači na ledu igralca več, kar so izkoristili za zmagoviti gol v 63. minuti.

Jeseničani so na lestvici ostali na četrtem mestu, zdaj imajo 36 točk.

Naslednja tekma jih z drugo polovico dvojčka gostovanj čaka že v soboto, ko bodo pot v Avstriji podaljšali še do Bregenzerwalda.

Značke: hokej, sta