197005

Hajduk pripravljen na “bratski” dvoboj z Radomljani: Uporabili bomo znanje s prejšnjih tekem

Avtor: Klemen Verlič
7. 7. 2023, 09.15

Na Šport TV si boste v petek popoldne lahko ogledali prijateljsko tekmo med Hajduk in Radomljami. Za slednje bo to zadnji pripravljalni obračun pred začetkom nove sezone Prve lige Telemach.

To bodo Radomljani odprli z obračunom proti Mariboru. Za njimi je pestro poletje s številnimi prihodi in odhodi igralcev, prav tako pa s tremi prijateljskimi tekmami. Radomlje so za začetek pripravljalnega obdobja s 3:2 izgubili proti Olimpiji, nato s 3:3 remizirali proti Makedoniji GjP in v ponedeljek s 5:2 premagale Mornar. Naslednji tekmec slovenskega prvoligaša bo tako Hajduk, s katerim Radomlje uspešno tudi sodelujejo.

Za moštvi bodo zato igrali kar nekateri igralci, ki so v svoji karieri že nosili dresa obeh ekip. Med drugim tudi nova okrepitev Radomelj Ivan Krole. Madžid Šošić in Filip Čuić pa sta se po sezoni v Radomljah letos vrnila v Hajduk.

Slednji svoje priprave že slaba dva tedna opravlja v Sloveniji. Na naših tleh so Splitčani tudi odigrali tri prijateljske tekme. Z 1:1 so remizirali proti Spartaku iz Trnave, z 1:0 izgubili proti Olimpiji in s 3:1 premagali MTK iz Budimpešte. Kljub temu, da njegova ekipa niza vse boljše rezultate, pa tudi po zmagi nad Madžari še ni bil povsem zadovoljen trener ekipe Ivan Leko.

“Proti MTK-ju smo igrali slabše kot proti Olimpiji. Sploh v prvem polčasu, ko je bilo vreme zelo soparno. Izgubljali smo žoge in bili premehki v duelih. V drugem delu pa je s svojo kvaliteto vse na višji nivo dvignil Marko Livaja. Okoli njega vsi igrajo bolje. Ta tekma nas je veliko naučila in to znanje bomo uporabili že na naslednji tekmi,” je pred tekmo dejal Leko. Partnerski moštvi sta se sicer nazadnje na pripravljalnem obračunu srečali v začetku januarja, ko je Hajduk slavil s 3:1.

Hajduk – Radomlje ob 17.25 na Šport TV 1!