Slovenska atletika se smelo ozira v olimpijsko sezono

Ljubljana, 5. marca - Slovenska atletska reprezentanca je bila na 19. svetovnem prvenstvu v dvorani v Glasgowu med 1. in 3. marcem na končni preglednici medalj na 27. mestu. Na seznamu udeležencev SP je bilo 651 športnikov, 331 atletinj in 320 atletov iz 133 držav, bronasto medaljo pa je v skoku v višino za Slovenijo osvojila Lia Apostolovski.

.
Neja Filipič je v finalu troskoka zasedla 11. mesto, Nika Glojnarič pa je prav tako zadnji dan SP v polfinalu na 60 m ovire dosegla skupno 21. izid. Rok Ferlan je na 400 m z osebnim rekordom na sedmem mestu le za eno mesto zgrešil finale. Anej Čurin Prapotnik pa je na 60 m na svojem prvem velikem članskem tekmovanju zabeležil 22. čas. Le Filip Jakob Demšar med vsemi ni napredoval iz kvalifikacij, polfinale je zgrešil za šest stotink.